Nowe czy używane mieszkanie?

nowe mieszkania

Spośród wielu ogłoszeń, oferty mieszkań nowych są najczęściej poszukiwane. Nowe mieszkania jest to kusząca inwestycja z wielu względów. Kupując nowe mieszkanie, nie kupujemy kota w worku pod względem stanu technicznego. Nowe mieszkanie, zostało niedawno wybudowane i w razie ewentualnych awarii, albo usterek wiemy kogo pociągać do odpowiedzialności.

Nowe mieszkania, są budowane ze współczesnych materiałów, z zastosowaniem nowych technologii co daje nam spokój, jeśli chodzi o ewentualny remont. Nie musimy się bać, że materiały sprzed epoki nie będą chciały współpracować z nowymi. Ponadto jeśli nasze mieszkanie jest nowe, to i cały budynek taki musi być, więc nie musimy martwić się o pękające ściany, wilgoć i inne mankamenty takich budowli. Takie oferty nowych mieszkań znajdziemy bez trudu. np na www.taniemieszkania.pl.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na wybór takiego mieszkania, jest pewny stan prawny. Ofert mieszkań starszych, nie zawsze są pod tym kątem pewne. Niejedna osoba wpakowała się w niezłe tarapaty, kupując mieszkanie (oczywiście nieświadomie) z lokatorem, o którym nie miała pojęcia. Odkręcanie później takiego stanu rzeczy jest mozolne, kosztuje nas wiele nerwów, nie zawsze kończy się pełnym sukcesem, a najczęściej i tak tracimy sporo pieniędzy. Dlatego kupując stare mieszkanie musimy dokładnie obadać, czy nikt tam nie jest zameldowany itp.

Nowe mieszkania najczęściej możemy kupić prosto od dewelopera. Plusem takiego rozwiązania jest brak konieczności, płacenia prowizji dla agenta nieruchomości. Pół biedy jeśli nasz agent jest faktycznie dobry w tym co robi, i jest w stanie nas mocno odciążyć przy szukaniu i załatwianiu wszelkich formalności. Gorzej jeśli nie potrafi dobrze wykonać swojej pracy i płacimy mu za frajer duże pieniądze. Oferty mieszkań każdy może sobie przejrzeć i nie bierze za to kolosalnych pieniędzy. Dlatego nowe mieszkania, są mniej ryzykowną inwestycją niż stare.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *