Nowoczesne kotły centralnego ogrzewania

Współcześnie w kwestii centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych, mamy coraz lepszy wybór nowoczesnych kotłów, w których zastosowane najnowsze technologie spalania, dzięki czemu z kolei są to kotły efektywniejsze i tańsze w eksploatacji. Przede wszystkim jednak trzeba tutaj zwrócić uwagę na fakt iż kotły tego typu będą o wiele bardziej ekologiczne, chociażby już przez sam fakt iż spalać będą mniej opału w celu wytworzenia tej samej ilości energii co przestarzały kotły centralne. Wobec powyższego każdy z nas powinien w miarę szybko zacząć myśleć o przeprowadzeniu modernizacji swojej przydomowej kotłowni, aby mieć możliwość poczynienia oszczędności na ogrzewaniu, a co najważniejsze aby zmniejszyć zanieczyszczenia powodowane ogrzewaniem domów. Zobaczmy więc jakie mamy obecnie możliwości w tym zakresie, i z jakimi wydatkami trzeba będzie się liczyć, aby pozyskać nowoczesny kocioł centralnego ogrzewania.

Który kocioł wybrać?

Wybór kotła do naszego domu jednorodzinnego, powinien być poprzedzony dokładnym wyliczeniem zapotrzebowania energetycznego budynku, aby czasem nie okazało się iż kupiliśmy kosztowny, nowoczesny, wydajny kocioł, który jednak posiada zbyt niski poziom mocy grzewczej w stosunku do naszego budynku. Warto tutaj zaopatrzyć się w charakterystykę energetyczna budynku, bowiem z tego dokumentu można będzie pozyskać wszystkie niezbędne do tego informacje. Oczywiście sam kocioł powinien dysponować nieco większym zapasem mocy niż maksymalne zapotrzebowanie, bowiem w sytuacjach kiedy temperatura nagle spadnie poniżej średnich poziomów mogłoby nam zabraknąć mocy, a to wiązałoby się z niedogrzanym domem.

Model i producent.

Bardzo ważnym aspektem będzie także wybranie odpowiedniego modelu kotła no i zdecydowanie się na konkretnego producenta, bowiem nie każdy może się poszczycić takimi samymi osiągnięciami w kwestii budowy kotłów. Jednym z bardziej popularnych, oczywiście w pełni zasłużenie, producentów kotłów jest firma Kielar Eco. Kotły produkowane przez firmę Kielar Eco charakteryzują się wysokim poziomem wydajności, oraz niskim poziomem wydalanych zanieczyszczeń, wobec czego też będą sprawdzać się przez wiele lat, spełniając wszystkie wymagania dotyczące unijnych norm w zakresie emisji zanieczyszczeń do środowiska. Trzeba będzie tylko jeszcze dobrać odpowiedni model, w zależności od naszych potrzeb, oraz możliwości przestrzennych w kotłowni, bowiem nie zawsze będziemy mogli pójść na wygodę i wykorzystać kocioł z podajnikiem, gdyż ten wymaga stosunkowo dużo wolnej przestrzeni w kotłowni.

Koszt zakupu kotła.

Jeśli chodzi o koszty zakupu kotłów Kielar Eco, to nie stanowią one tutaj żadnego ewenementu zarówno w kwestii przystępności jak i w kwestii kosztowności. Cena zakupu kotłów Kielar Eco 2 wahać się tutaj będzie w przedziale 4900 – 10000 w zależności od mocy kotła, przy czym trzeba pamiętać iż do potrzeb domowych w zupełności powinna wystarczyć najniższa opcja oferująca nam moc 17,8 kW, lub kolejny model o mocy 23,4kW którego cena wynosi tutaj 5,5 tysiąca złotych. Jak więc widać nie są to ceny zupełnie z kosmosu, choć można pewnie znaleźć na rynku o wiele tańsze modele kotłów centralnego ogrzewania. Nie mniej jednak o wiele lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na jakość i zakup profesjonalnego kotła firmy Kielar, który będzie z całą pewnością dobrze służył nam przez wiele następnych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *