Nowoczesne poziomice budowlane

Urządzenia do wyznaczania poziomu i pionu, są w przedsiębiorstwach budowlanych niezwykle ważnym elementem, na który musimy koniecznie zwrócić swoją uwagę, bowiem ich posiadanie, oraz umiejętne zastosowanie jest wręcz niezbędne do poprawnego przeprowadzania większości prac budowlanych. Obecnie w wielu firmach w dalszym ciągu stosowane są tradycyjne poziomice, aczkolwiek coraz częściej na rynku pojawiają się lasery krzyżowe, czyli nowoczesne poziomice, z możliwością ustawiania ich na statywach, które zamiast wskazywania pęcherzykiem powietrza, wskazują nam poziom lub tez pion przy pomocy wiązki światła laserowego. Jest to na tyle dobre i skuteczne rozwiązanie iż warto się zastanowić nad zakupem takiego lasera krzyżowego, w szczególności w przypadku przedsiębiorstw, zajmujących się realizacją prac związanych z wykończeniami wnętrz. Zobaczmy więc gdzie i w jakiej cenie możemy kupić tego typu urządzenia, oraz w jaki sposób z nich najłatwiej korzystać, aby zapewnić sobie precyzyjne wykonywanie prac wykończeniowych.

Gdzie kupić dobry laser krzyżowy?

Aby dokonać zakupu lasera krzyżowego, na chwilę obecną wystarczy udać się do dobrego sklepu z wyposażeniem budowlanym, czy też do któregokolwiek z większych marketów budowlanych. W marketach budowlanych mamy o wiele większy wybór przez co też, będziemy mogli nieco precyzyjniej dokonać naszego wyboru. Jeśli chodzi o koszt zakupu, to niektóre z laserów krzyżowych, nawet tych lepszych producentów, takich jak chociażby znana wszystkim marka BOSCH, można kupić już za około 500-600 PLN, aczkolwiek na rynku dostępnych jest o wiele więcej urządzeń tego typu jeszcze bardziej profesjonalnych a zarazem bardziej kosztownych. Dobry, w pełni profesjonalny laser krzyżowy będzie tutaj mógł osiągnąć cenę nawet powyżej tysiąca złotych, aczkolwiek sprzęt tego typu to już górna półka pod względem precyzji i dokładności poziomowania, wobec czego będzie się perfekcyjnie sprawdzał w najbardziej wymagających zastosowaniach.

Jak korzystać z lasera krzyżowego?

Korzystanie z laserów krzyżowych jest, można powiedzieć, banalnie wręcz proste. Wystarczy urządzenie ustawić na środku pomieszczenia, na ścianach którego mamy zamiar rozpocząć układanie kafli. Laser sam ustawi się do poziomu względem ziemi, a następnie po włączeniu rzuci nam na ściany wiązki światła laserowego, poziome, lub tez pionowe, w zależności od naszych potrzeb. Dzięki temu zawsze będziemy mieć sto procent gwarancji, iż układane przez nas kafle będą w stu procentach równe względem siebie na wszystkich czterech ścianach, co przy zastosowaniu tradycyjnej poziomicy, nie zawsze było takie proste do osiągnięcia. Obecnie praktycznie każdy producent laserów krzyżowych zapewnia nam także możliwość ustawienia lasera na statywie, co będzie bardzo pomocne w przypadku kiedy poziomą podstawę układania kafli chcielibyśmy wytyczyć na wyższej wysokości. Ma to swoje zastosowanie na przykład przy układaniu kafli w kuchniach, gdzie przecież nie trzeba układać od samej podłogi, gdyż te i tak będą zakryte meblami kuchennymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *