Obowiązki pracodawcy i pracownika w Norwegii

Norwegia jest jednym z najbogatszych krajów należących do Unii Europejskiej, wskazuje to przyrost krajowy brutto na jednego mieszkańca. Dlatego Polacy często, gdy szukają dodatkowego zarobku wybierają właśnie pracę w Norwegii. Gdy zostajemy zatrudnieni legalnie na umowę o pracę możemy starać się o zasiłek rodzinny z Norwegii, a także w późniejszym czasie o zwrot podatku z Norwegii.

Posiadając legalne zatrudnienie na terenie Norwegii, każdy pracodawca ma obowiązek odprowadzania części wynagrodzenia na podatek dochodowy. Dokładnie te pieniądze mamy szanse w części lub w całości odzyskać.  Aby odzyskać zwrot podatku z Norwegii mamy szereg możliwości. W sieci możemy znaleźć mnóstwo firm oferujących tego typu usługi. W internecie mamy możliwość również obliczenia jaką kwotę zwrotu podatku możemy odzyskać, a także poznać procedurę jak starać się o zasiłek rodzinny z Norwegii na swoje dziecko lub dzieci. Jednak te procedury dla osób, które nie znają języka norweskiego, ani nie mają pojęcia o sprawach urzędowych jest stosunkowo trudna. Dlatego warto odwiedzić jedno z biur podatkowych. Wtedy pozyskanie należnych w Norwegii świadczeń jest bardzo proste.

Większość firm oferujących nam takie usługi jest rzetelna i nie pobiera żadnych zaliczek ani nie ukrywa dodatkowych opłat. Dlatego ubieganie się o tego typu przywileje nic nie kosztuje. Ważne jest tylko to, aby skompletować dokumenty wymagane przez biuro podatkowe. Biuro podatkowe pomaga oraz zajmuje się skompletowaniem oraz wypełnieniem wymaganych dokumentów oraz zaświadczeń. Odpowiada również za kontakt z norweskimi urzędami. Dzięki takim firmom zarówno zasiłki rodzinne, jak i zwrot podatku z Norwegii uzyskamy szybciej i bezpieczniej niż na własną rękę oraz unikniemy dodatkowych stresów i niedoinformowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *