Odkurzacze centralne – co to takiego?

Każdy lubi czystość i porządek w domu, jednak nie wszyscy lubią sprzątać. Nowoczesny system centralnego odkurzania to fantastyczny, nowatorski wynalazek dzięki któremu sprzątanie stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Czym jest odkurzacz centralny dowiesz się w tym artykule.

Odkurzacz centralny (Variovac Poznań) składa się z systemu rur antystatycznych i złączek, które rozmieszczone są w ścianach w całym domu. Dzięki temu nie tylko nie trzeba biegać z odkurzaczem od pokoju do pokoju, ale też nie trzeba go przenosić pomiędzy poszczególnymi piętrami. Rura odkurzacza jest na tyle długa (standardowa ma aż 9 metrów), że bez problemu odkurzymy cały pokój. Po zakończeniu sprzątania rura chowana jest z powrotem do otworu w ścianie – bez zbędnego bałaganu i nieestetycznego wyglądu.

Dodatkowym atutem centralnego systemu odkurzania jest fakt, iż jednostka sprzątająca jest zamontowana w jednym pomieszczeniu (np. kotłowni, pralni, piwnicy lub garażu), dzięki czemu odkurzaniu towarzyszy całkowita cisza. Można bez problemu odkurzać w momencie kiedy małe dziecko śpi w pokoju bez obawy, że obudzi je hałas odkurzacza.

Ponadto powietrze jest świeższe i wolnego od pyłu i kurzu, ponieważ wylot skierowany jest na zewnątrz budynku. Do jednostki sprzątającej dokupić można cały wachlarz akcesoriów, dzięki którym można dbać o czystość, utrzymanie i odpowiedni wygląd każdego rodzaju podłogi: zarówno paneli, płytek ceramicznych, podłóg żywicznych czy epoksydowych jak i drewna. Ssawki, szczotki do tapicerki lub ubrań, szczotki szczelinowe czy rurki teleskopowe – wybór jest naprawdę duży w zależności od potrzeb klienta.

Odkurzacze centralne z roku na rok zyskują na popularności i są coraz chętniej montowane w nowych domach. To świetny wynalazek zwłaszcza dla alergików uczulonych na roztocza i kurz. Centralny system odkurzania to nowoczesna i bardzo wygodna forma sprzątania Twojego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *