Odwadnianie igłofiltrami w budownictwie.

W wielu przypadkach prowadzenia prac budowlanych, może się okazać, iż zajdzie konieczność przeprowadzenia prac odwodnieniowych, bowiem inwestycja będzie zatrzymana przez wodę pojawiającą się w wykopach, czy też przez nagłe, bardzo intensywne opady atmosferyczne. Z reguły wystarczającym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pompy zatapialnej, aczkolwiek w niektórych sytuacjach, koniecznością okazuje się skorzystanie z zestawu igłofiltrowego, który stanowi najlepsze rozwiązanie w przypadku walki z woda gruntową, utrudniającą prowadzenie prac. Zobaczmy wobec tego, w jaki sposób wykorzystać odpowiedni zestaw igłofiltrowy, oraz skąd można będzie go pozyskać, aby zagwarantować sobie wysoki poziom działania całego zestawu.

Jak zastosować zestaw igłofiltrowy?

W pierwszej kolejności warto sobie tutaj powiedzieć kilka słów o samym zastosowaniu igłofiltrów, aby mieć podstawową wiedzę na temat tego, w jakich okolicznościach tego rodzaju sprzęt powinien być stosowany. Otóż, z reguły igłofiltry wykorzystywane będą w przypadku kiedy w wykopach budowlanych, lub też na terenie w którym mają być prowadzone zaczyna pojawiać się woda gruntowa, która będzie przecież bardzo skutecznie uniemożliwiać prowadzenie jakichkolwiek prac. W takich okolicznościach, na całym odcinku prowadzonych robót ziemnych, po obydwu stronach odcinka, należy zamontować igłofiltry, wpłukując je na głębokość co najmniej pół metra większą niż planowana głębokość prowadzenia robót, a następnie podłączając je do kolektorów ssących, które są połączone z agregatem pompowym wysokiej wydajności, który zapewnia odsysanie wody i odprowadzanie jej na bezpieczną odległość. Dzięki zastosowaniu tej technologii, wewnątrz szpaleru utworzonego z igłofiltrów będą panować warunki jak najbardziej przyjazne w kwestii prowadzenia prac budowlanych, a co za tym idzie, realizacja inwestycji będzie mogła być kontynuowana.

Skąd brać zestawy igłofiltrowe?

To także bardzo ważna kwestia, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, bowiem w tym szczególnym przypadku pozyskanie igłofiltrów może się okazać zadaniem stosunkowo trudnym. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż nie każdy dostawca igłofiltrów będzie w stanie zagwarantować nam zestawy najlepszej jakości. Powinniśmy wyszukać takiego dostawcę, który będzie cieszyć się dobrą opinią wśród swoich klientów, czyli innych, konkurencyjnych przedsiębiorstw budowlanych, a co za tym idzie, należy tutaj przeprowadzić odpowiedni wywiad gospodarczy. My z kolei możemy tutaj powiedzieć, iż na naszym lokalny rynku z całą pewnością znajdą się przedsiębiorcy, którzy są w stanie zagwarantować nam dostarczenie dobrych jakościowo, wydajnych i sprawnych zestawów igłofiltrowych, dzięki czemu realizacja naszych robót budowlanych, nie utknie w miejscu z powody wysokiego poziomu wody gruntowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *