Opłacalność szybkich pożyczek przez Internet

Dysputa o opłacalności i atrakcyjności pożyczek bez BIK, online, udzielanych telefonicznie czy tak zwanych chwilówek jest dyskusją całkowicie bezsensowną. Obie bowiem strony posiadają swoje argumenty i kontrargumenty i w obu przypadkach każda z nich ma swoją rację i swoją prawdę.

Dlaczego warto je brać?

Głównym powodem, dla którego szybka pożyczka jest obecnie tak atrakcyjna i korzystna, jest bajecznie prosta możliwość jej uzyskania. Wystarczy mieć skończone 18 lat i polskie obywatelstwo, aby wnioskować o jej przyznanie. Do oferta adresowana szczególnie do tych osób, którym banki albo odmówiły udzielenia kredytu, albo zaoferowały go w bardzo niekorzystnej ofercie, która jest nie do przyjęcia pod względem finansowym.

Argumentem świadczącym za tym, że taka opcja pożyczkowa jest atrakcyjna i warta przemyślenia, może być również sama ilość osób, które już się na nią zdecydowały. Co roku jest to liczba sięgająca kilku milionów osób i to bez danych dotyczących Polaków, którzy mają jakieś zobowiązania w zagranicznych bankach. A należy dodać, że niektóre z tych osób mają jednocześnie pożyczki nawet w kilku parabankach lub firmach pozabankowych.

Związane z tym ryzyko

Trzeba jednak koniecznie zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt – każda oferta pożyczkowa lub kredytowa wiąże się z pewnego rodzaju ryzykiem. W tym wypadku chodzi o niebezpieczeństwo związane z brakiem możliwości spłacenia zobowiązania w terminie. „Szybkość” pożyczki nie oznacza bowiem tylko błyskawicznego trybu jej udzielenia, ale również spłaty: zazwyczaj termin na spłatę zobowiązania wynosi nawet kilka dni, co dla wielu osób jest sporym utrudnieniem. Dlatego przed podpisaniem umowy warto sprawdzić i upewnić się, że będziemy w stanie w terminie dokonać spłacenia swojego długu, a jeśli nie, to czy stać nas na zapłatę karnych odsetek.

A inne oferty?

Jak doradza portal szybka-gotowka.net – szybkie pożyczki bez BIK nie są jedynym wyjściem dla osób w trudnej sytuacji finansowej. Zawsze w końcu skorzystać mogą z pomocy rodziny, przyjaciół lub zwrócić się do swoich wierzycieli z prośbą o np. rozłożenie długi na raty. W niektórych przypadkach jest to jednak rzeczywiście jedyna aż tak atrakcyjna oferta, a przy tym właściwie jedyna dostępna na rynku, która całkowicie spełnia wymagania i oczekiwania pożyczkodawców pod względem swoich warunków, dostępności, oprocentowania i terminu spłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *