Optymalizacja procesu magazynowania

magazynowanie zewnętrzne

Magazynowanie w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym to proces bardzo wymagający, wobec czego też, warto znaleźć jakiekolwiek rozwiązania pozwalające na jego skuteczna optymalizację. Musimy tutaj przecież pamiętać, iż jest to dość kosztowne, i wymaga umiejętnego planowania logistycznego, aby wszystkie surowce produkcyjne oraz ewentualnie gotowe produkty były składowane bezpiecznie. Trzeba także zadbać o pewien zapas strategiczny surowca, aby zagwarantować sobie ciągłość produkcji na wypadek ewentualnych problemów dostawców. W przypadku zaś większych przedsiębiorstw, ciężko będzie wygospodarować we własnym zakresie wystarczającą ilość przestrzeni magazynowej, zaś budowa i utrzymanie nowych magazynów pochłania bardzo duże kwoty. Rozwiązaniem w takich sytuacjach może się okazać usługa magazynowania zewnętrznego wprowadzana przez wielu właścicieli obiektów o przeznaczeniu magazynowym.

Usługi zewnętrznego magazynowania.

Usługi tego rodzaju powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie wielu przedsiębiorców, którzy okresowo potrzebują większej przestrzeni magazynowej. Okresowo, czyli nie mają gwarancji, że za 6-12 miesięcy, przestrzeń ta będzie im zbędna. Nie są też do końca w stanie określić ilości niezbędnej przestrzeni magazynowej, toteż w ich przypadku jakakolwiek budowa nowych obiektów magazynowych zupełnie nie wchodzi w grę. Tutaj właśnie wynajem powierzchni magazynowej na określonych warunkach jest rozwiązaniem wręcz idealnym.

Koszty, jakie trzeba ponieść z tego tytułu są uzależnione od ilości wykorzystywanej właśnie przestrzeni. Utrzymanie zaś dużych obiektów magazynowych podzielone jest pomiędzy wielu, korzystających z usługi przedsiębiorców, skutkiem czego tez, w indywidualnym rozrachunku nie jest to wcale takie kosztowne. oczywiście wraz z wynajęciem przestrzeni magazynowej, od razu zapewniamy sobie tutaj pełną obsługę logistyczną, odebranie towaru, jego przyjęcie, wydanie i transport pomiędzy magazynem o obiektami produkcyjnymi. Jednym słowem jest to rozwiązaniem wybitnie korzystne z punktu widzenia przedsiębiorcy. Jest to coś w rodzaju outsourcingu przestrzeni magazynowej i usług logistycznych, a takie rzeczy z reguły są dla przedsiębiorców bardzo opłacalne.

Pozostałe zalety korzystania z zewnętrznych usług magazynowych.

Oczywiście poza powyższymi, stosunkowo oczywistymi zaletami korzystania z zewnętrznego magazynowania, znajdziemy jeszcze kilka innych zalet tego typu rozwiązań. Do najważniejszych należy bezsprzecznie zaliczyć:

  • Przerzucenie odpowiedzialności za bezpieczeństwo składowania towarów i surowców na właściciela magazynu.
  • Zwolnienie przestrzeni wykorzystywanej na magazynowanie surowca na własnych obiektach i możliwość wykorzystania tej przestrzeni do poszerzania zdolności produkcyjnych.
  • Gwarancja wystarczającej ilości miejsca na magazynach.
  • Zabezpieczenie produkcji na wypadek trudności dostawców surowca (strategiczne zapasy na wynajętym magazynie).

Widać więc dość wyraźnie, iż usługi tego typu faktycznie będą bardzo korzystne dla wielu przedsiębiorców. Warto tutaj więc zapoznać się z ofertą firmy Zrembud na stronie internetowej www.zrembud.com.pl, aby przekonać się, jak wiele korzyści płynie ze skorzystania z zewnętrznego magazynowania i obsługi logistycznej przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *