Piękny wygląd jest bardzo ważny

W dzisiejszych czasach każdy chce się dobrze prezentować, wiele ludzi nie akceptuje też oznak upływu czasu, dlatego coraz częściej korzystamy z zabiegów medycyny estetycznej. Wiele z tych zabiegów korzystnie wpłynie na nasz wygląd, a przez to również na nasze samopoczucie. Medycyna estetyczna w przeciwieństwie do chirurgii plastycznej jest bezpieczniejsza i mało inwazyjna. Po takim zabiegu pacjent nie musi pozostawać pod opieką lekarską w szpitalu, jak ma to miejsce w przypadku chirurgii. Medycyna estetyczna zajmuje się skórą, tkanką, uzębieniem, kładzie nacisk na zdolności regeneracyjne organizmu. Właściwie jest to dział znajdujący się między kosmetologią a chirurgią plastyczną.

5Przede wszystkim zajmuje się odmłodzeniem ciała, twarzy. Dotyczy zabiegów odmłodzenia, zwiększenia elastyczności i jędrności skóry, usuwanie zmarszczek, bruzd, likwidacją cieni, przebarwień skórnych, blizn i rozstępów. Medycyna estetyczna leczy i usuwa trądzik oraz blizny, które mogą być pozostałością tej choroby.

Wiele osób korzysta z medycyny estetycznej nie w celach poprawienia urody, ale w celach zdrowotnych. Przykładem może być właśnie trądzik czy blizny, usunięcie znamion, poprawa zgryzu, pozbywanie się nadpotliwości.

Jednym z ciekawych zabiegów jest mezoterapia igłowa. Ma on na celu odmłodzenie wyglądu skóry, nadaniu jej elastyczności i jędrności. Redukuje on zmarszczki, przebarwienia skórne, poprawia owal twarzy. Może być również stosowany do leczenia rozstępów, blizn, wypadania włosów. Mezoterapia igłowa polega na gęstym nakłuwaniu skóry cienkimi igłami, samo to działanie stymuluje produkcję fibroblastów. Poprzez nakłucia podawany jest preparat leczniczy, w odpowiednie miejsca. Jest to zabieg stosowany w miejscowym leczeniu zmian chorobowych lub w celu poprawiania wyglądu.

Zabiegiem skutecznie modelującym sylwetkę jest endermologia (http://jadoreinstytut.com/endermologia/). Zabieg ten pozwala skutecznie zlikwidować cellulit oraz zmniejszyć tkankę tłuszczową. Oprócz tego ten masaż podciśnieniowy wpływa bardzo dobrze na skórę, jej jędrność elastyczność i młody wygląd, dodaje jej blasku. Dzięki lipomasażowi likwidujemy niechcianą tkankę tłuszczową i modelujemy ciało, by stało się jędrne a nie obwisłe. Kształtowany jest kontur pośladków i bioder. Rezultaty są bardzo szybko widoczne, zwłaszcza po kolejnych zabiegach. Najczęściej zabieg trwa około 35 minut, początkowo wykonuje się go częściej. Do zabiegu ubiera się specjalny kostium, który zwiększa intensywność zabiegu.

Lipomasaż wykonywany jest u kobiet, które mają nadmiar tkanki tłuszczowej oraz u mężczyzn u których, mimo dobrego metabolizmu, zbyt szybko w niektórych partiach ciała gromadzi się tłuszcz. Oprócz tego skutecznego zabiegu, aby nasza sylwetka pozostała w tak dobrej formie, powinniśmy uprawiać regularnie ćwiczenia oraz racjonalnie się odżywiać. Oczywiście zabiegi dają pozytywne rezultaty, które powinniśmy podtrzymywać zdrowym trybem życia. Aby podtrzymać efekt endermologi chociaż raz w miesiącu powinniśmy powtórzyć z niej skorzystać. Kilka dobrych lat temu nie wszyscy byli przekonani o zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, obecnie coraz częściej korzysta się z niej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *