Piwonia biała na reumatyzm

Leczenie chorób reumatoidalnych, takich jak na przykład Reumatoidalne Zapalenie Stawów (RZS), z reguły prowadzone jest poprzez zastosowanie Metotreksatu, najskuteczniejszego leku w tym przypadku. Obecnie jednak w wyniku przeprowadzonych badań naukowych, udowodniono, iż niemniej skutecznym lekiem w przypadku RZS okazuje się być ekstrakt z korzenia piwonii białej. Jest to lek tym bardziej skuteczny, iż jako naturalny, ziołowy preparat może być podawany bez jakichkolwiek obaw o efekty uboczne. Warto więc zainteresować preparatem o nazwie Peobon, którego składnikiem jest między innymi właśnie ekstrakt z korzenia piwonii białej, a który jest stosunkowo łatwo dostępny w sklepach zielarskich.

Działanie korzenia piwonii białej.

We wszelkiego rodzaju publikacjach naukowych, zawsze podkreślany jest fakt, iż korzeń piwonii białej wykazuje działanie immunomodulujące, aczkolwiek poza tym wykazuje także działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwutleniające. Zebrane dotychczas dane naukowe na temat stosowania ekstraktu z korzenia piwonii białej, dają nadzieję na to, iż będzie on bardzo pomocny także w leczeniu chorób autoimmunologicznych. W przypadku zażywania preparatu Peobon, dostępnego nie tylko w sklepach zielarskich, ale także wysyłkowo w Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza, warto pamiętać, iż jego skuteczność będzie zależna od regularności przyjmowanych dawek oraz od ich wysokości, które powinny być ustalone na poziomie 2 kapsułki Peobonu, 2 x dziennie. Oczywiście ekstrakt z korzenia piwonii białej będzie także pomocny w wielu innych schorzeniach, co udowodniły liczne badania naukowe. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim schorzenia takie jak:

  • Układowy toczeń rumieniowaty
  • Przewlekła pokrzywka
  • Zespół Sjogrena
  • Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK)
  • Łuszczycowe zapalenie stawów.

Możemy więc powiedzieć, iż ekstrakt z korzenia piwonii białej, jest bardzo skutecznym środkiem leczniczym na wiele chorób pochodzenia reumatoidalnego. Zresztą nie od dziś wiadomo, iż już w czasach średniowiecza a nawet wcześniejszych stosowano preparaty na bazie korzenia piwonii białej, co także potwierdza tylko skuteczność tej rośliny.

Piwonia biała na reumatyzm.

Obecnie najczęściej stosowana jest piwonia biała na reumatyzm a w zasadzie na reumatoidalne Zapalenie Stawów (RZS), co zostało udowodnione podczas przeprowadzonych badań, współ finansowanych przez narodową Fundację Medycyny Naturalnej Chin. W trakcie badania porównano skuteczność działania Metotreksatu i ekstraktu z korzenia piwonii białej. Wynik pokazał zaś iż korzeń z piwonii białej będzie bardzo skutecznym lekiem w przypadku RZS. Metotreksat zapewnił poprawę u 81,7% pacjentów, zaś ekstrakt z korzenia piwonii białej zagwarantował poprawę u nieco mniejszej liczby bowiem u 71,7% pacjentów. Jest to wynik o 10% niższy, niemniej jednak w dalszym ciągu bardzo wysoki. Można więc powiedzieć, iż leczenie RZS poprzez zastosowanie leków zawierających ekstrakt z korzenia piwonii białej będzie bardzo skuteczne, prawie tak samo jak stosowanie metotreksatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *