Podróż życia

Wybierasz się w podróż po Europie?  A może jedziesz w inne zakątki ziemi? Masz zamiar przejechać całą trasę samochodem? Warto się przygotować na taką podróż pod różnymi kątami zapotrzebowania. Osoby, które już jeździły po świecie doskonale wiedzą, że najwięcej pieniędzy w podróży (zaraz za paliwem) wydaje się na potrzeby fizjologiczne. Jedzenie i picie na stacjach benzynowych i w barach do najtańszych nie należą. Co zrobić, gdy w podróży zapragniemy zjeść coś na ciepło, bądź wypić coś zimnego?

Dodatki

Do samochodów produkowane są różnego rodzaju dodatki. Oprócz standardowych, typu ładowarka do telefonu, czy laptopa, produkowane są takie perełki jak odkurzacz, ekspres do kawy, lodówka, piekarnik a nawet mikrofalówka. Wszystko by zapewnić komfort podróżującym oraz by zaoszczędzić trochę grosza na jedzeniu czy piciu. Osprzętu takiego nie należy jednak użytkować przez długi czas, gdyż znacząco spada wtedy żywotność akumulatora. Nie trzeba już odwiedzać stacji benzynowej, by odkurzyć okruszki po dzieciach. W wypadku lodówki, warto włączać ją co kilka godzin oraz nie otwierać jej zbyt często, by zachowała swoją temperaturę. Mikrofalówkę czy piekarnik lepiej kupić z podpięciem bezpośrednio do akumulatora, gdyż port zapalniczki ma ograniczoną przepustowość energetyczną, co nie pozwoli osiągnąć tym urządzeniom zbyt wysokiej mocy, co znacznie wydłuży czas, w jakim potrawa będzie przygotowywana. Urządzeniem, które ma najmniejsze zapotrzebowanie na energię na naszej liście jest ekspres do kawy. Urządzenie te jest w formie większego kubka hermetycznego. Zmieści się w uchwycie na kubek, dzięki czemu oszczędzamy na miejscu.

Brak miejsca

Co jednak, gdy rzeczy potrzebnych do podróży jest za dużo, by zmieściły się w aucie? Samochody z reilingami mają ten przywilej, że mogą zamontować sobie bagażnik dachowy, co jednak znacząco wpływa na spalanie paliwa, co jest związane z oporem powietrza. Zwiększona powierzchnia tarcia powoduje większe spalanie. Alternatywnym rozwiązaniem okazuje się przyczepa. Przyczepy różnej maści kupić można można przyczepy samochodowe w dystrybucji firmy Tadeo, gdzie możemy kupić przyczepy różnych producentów, w tym przyczepa homologowana Wiola.

W drogę!

Samochód odpowiednio przygotowany może stać się drugim domem. Dla osób bywających w podróży warto dostosować go do podstawowych potrzeb, by nie być zależnym od osób trzecich. Podczas wyjazdu pieniądze warto wydać jedynie na nocleg. Przy odpowiednim zaplanowaniu rozkładu urządzeń, można bez problemu nazwać auto drugim domem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *