Pompowanie wody zanieczyszczonej

Konieczność zastosowania odpowiedniej konstrukcji pomp w przypadku wody zanieczyszczonej nie ulega najmniejszym wątpliwościom, bowiem w wielu przypadkach zastosowanie zwykłych pomp, doprowadzi do ich szybszego wyeksploatowania. Tutaj niezbędne będą urządzenia o dużych swobodnych przelotach zanieczyszczeń wirnika, dzięki czemu możliwe jest pompowanie medium nawet z dość sporych rozmiarów zanieczyszczeniami stałymi. Jest to rozwiązaniem przede wszystkim stosowanym w przypadku działań przeciwpowodziowych, aczkolwiek pompy tego rodzaju stosowane mogą także przez jednostki ratownictwa pożarowego oraz służby komunalne.

Dobór odpowiedniej pompy do wody zanieczyszczonej.

Oczywiście w zależności od okoliczności należy dobrać odpowiednią pompę, która będzie spełniać wymagania dotyczące wydajności, odpowiedniego przelotu zanieczyszczeń, jak również wysokości podnoszenia. Musimy tutaj także zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż w przypadku nieprawidłowego doboru pompy, albo doprowadzimy do jej szybkiego zużycia, czy też uszkodzenia, albo po prostu będziemy marnować zbyt wydajne urządzenie do zupełnie innych zadań. Warte uwagi w wielu przypadkach będą odpowiednio kompletowane przewoźne pompy do wody zanieczyszczonej, zaopatrzone w odpowiednie sekcje urządzeń pompowych, zainstalowane na homologowanych do ruch po drogach krajowych przyczepach najbardziej uznanych producentów. Tego typu rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie niezbędna jest pompa mobilna, którą można będzie szybko przetransportować w inne miejsce.

Przegląd pomp do wody zanieczyszczonej.

Na rynku znajdziemy obecnie stosunkowo dużo pomp przeznaczonych do pompowania wody zanieczyszczonej, dzięki czemu praktycznie do każdego osobnego przypadku można będzie dopasować odpowiednie urządzenie, zapewniające maksymalny poziom wydajności. W dystrybucji oraz u przedsiębiorców zajmujących się wypożyczaniem pomp przewoźnych do wody zanieczyszczonej znajdziemy bez trudu jednostki o wydajności od 150 do 4000 m3/godz. Niektóre z pomp, oferowanych przez dystrybutorów posiadają certyfikat CNBOP, co pozwala na ich zastosowania przez jednostki straży pożarnej. Przykładem może tutaj być chociażby pompa motopompa przewoźna do wody zanieczyszczonej Geco Power SPD-F 6/12, która na chwilę obecną uchodzi za jedno ze zdecydowanie najlepszych urządzeń w swojej klasie w tym zastosowaniu.

Podsumowanie

Można więc powiedzieć, iż na chwilę obecną rynek pomp przewoźnych do wody zanieczyszczonej jest stosunkowo szeroki, i pozwala każdemu przedsiębiorcy dopasować odpowiednie urządzenie do swoich potrzeb, o określonych parametrach wydajności, przelotu wirnika, czy też wysokości podnoszenia. Możemy więc mówić o stosunkowo wyraźnym postępie w tym zakresie, tym bardziej, iż jeszcze kilkanaście lat temu w tej materii raczej nie mieliśmy zbytnio wielkiego wyboru i trzeba było po prostu korzystać z kilku rozwiązań technologicznych, które były w danym momencie dostępne na naszym rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *