Pompy tłokowe GEHO do odwodnień igłofiltrami

Na rynku pomp do zastosowań we współpracy z instalacjami igłofiltrowymi można znaleźć wiele różnorodnych rozwiązań, niemniej jednak zdecydowanie najwyższym poziomem skuteczności charakteryzują się w tym przypadku pompy tłokowe holenderskiego producenta GEHO z serii ZD. Są urządzenia o wyjątkowo dogodnych parametrach technicznych, pozwalających na bardzo dobre osiągi całej instalacji, wobec czego też cieszą się od lat bardzo dużym poziomem popularności.

Przyjrzyjmy się nieco bliżej ich zaletom, aby przekonać się, czy ich popularność nie jest czasem na wyrost i czy rzeczywiście zasługują na takie uznanie, jakim są obdarzone przez wielu użytkowników.

Co wyróżnia pompy tłokowe w stosunku do pomp wirowych?

Odpowiadając na to pytanie trzeba przede wszystkim powiedzieć o podstawowej różnicy konstrukcyjnej, która polega na zastosowania tłokowego wytwarzania podciśnienia, które w przypadku pomp tłokowych może osiągać nawet do -9.6 bar, a to z kolei parametr, dzięki któremu możliwe jest odwadnianie na bardzo dużych głębokościach. Ponadto, pompy tłokowe zapewniają nam stałą wysokość podnoszenia niezależnie od wydajności z jaka w danym momencie pracują. Przykładowo pompy tłokowe GEHO, z reguły oferują nam wysokość podnoszenia 20m. W pompach tego typu nie jest wymagane zastosowanej dodatkowego systemu samo zasysania, co także ma spore znaczenie dla wydajności pracy.

Istotną kwestią jest także pulsacyjny charakter pracy pomp tłokowych, który pozwala na skutecznie ograniczenie ryzyka zatykania się igłofiltrów pracujących w gruntach pylastych oraz kurzawkowych, co w przypadku pomp wirowych jest nie do osiągnięcia. Generalnie można powiedzieć, iż pompy tłokowe w zastosowaniu w instalacjach igłofiltrowych sprawują się bardzo dobrze, a co za tym idzie, warto je wykorzystywać w tych celach, aby dzięki temu osiągać jak najlepsze efekty pracy.

Pompy tłokowe GEHO ZD 900

Jednym z najbardziej spopularyzowanych modeli pomp tłokowych na chwilę obecną jest model GEHO ZD 900, czyli pompa znanego i cenionego holenderskiego producenta, dostarczającego swoje rozwiązania na rynek już od kilkudziesięciu lat. Urządzenia z tej serii charakteryzują się stałą wysokością podnoszenia – 20m, zapewniają podciśnienie na poziomie -9.6 bar, oraz wydajność na poziomie do 95m3/godz. niezależnie od wysokości podnoszenia. Są wyposażone w profesjonalne silniki spalinowe Hatz, lub silniki elektryczne o mocy 5.5 kW.

Przede wszystkim jednak charakteryzują się bardzo niskim poziomem spalania (w przypadku silników spalinowych) – od 1 do 1.5 l/godz. co pozwala na spore oszczędności, bowiem stanowi jest to o połowę nawet więcej, niższe zużycie niż w przypadku podobnej wydajności pomp wirowych.

Generalnie można tutaj powiedzieć, iż pompy tłokowe do igłofiltrów, a w szczególności pompy tłokowe GEHO faktycznie zasługują na dobra opinię użytkowników, a co najważniejsze sprawdzają się doskonale do zastosowań z instalacjami igłofiltrowymi przy pracach odwodnieniowych, wobec czego też, warto tego typu urządzenia mieć na uwadze, kompletując własną instalacje igłofiltrową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *