Pompy w gospodarce wodno kanalizacyjnej.

Jedną z branż, wykorzystujących pompy na co dzień, jest bez wątpienia gospodarka wodno kanalizacyjna. W końcu, każdego dnia, stale dostarczana jest woda do setek tysięcy domów i mieszkań, jak również odprowadzane są s nich wszystkich ścieki. Tutaj nie ma miejsca na półśrodki. Wszystkie systemy pompowni powinny działać sprawnie i bez zarzutu na wysokim poziomie wydajności. Bardzo często jednak trzeba przeprowadzać prace modernizacyjne czy też serwisowanie przepompowni, w czasie którym, podstawowe pompy będą wyłączone z użytku, wobec czego zachodzi konieczność chwilowego wykorzystania pomp zastępczych.

Dobór systemów pompowych do prac modernizacyjnych w przepompowniach.

Przede wszystkim jednak, w takich przypadkach, w trakcie prowadzenia modernizacji systemów pompowych czy tez ich serwisowania, kluczową kwestią będzie prawidłowy dobór zapasowych pomp tymczasowych. Muszą one sprawdzić się w transportowaniu odpowiedniej ilości wody czy też ścieków, wobec czego muszą charakteryzować się dobrymi parametrami wydajności. Powinny także być solidnie wykonane, aby przetrzymać stosunkowo spore obciążenia, szczególnie w przypadku, kiedy prowadzenie prac remontowych czy też modernizacyjnych będzie się przeciągać. Tutaj bardzo często wykorzystywane są zarówno kompaktowe pompy do ścieków, jak i całe baterie składane z tego typu pomp. w tym drugim przypadku będą one działać wymiennie, aby każda z nich miała czas na odpoczynek i wychłodzenie, co tez wydłuży znacznie ich żywotność i rzecz jasna zapewni wysoki poziom wydajności pompowania. Pompy tego typu powinny być wytrzymałe i odporne na długotrwałą eksploatacje, a w przypadku pompowanie ścieków, powinny także być odporne na kontakt z różnych cieczami chemicznymi, które mogą się w ściekach znajdywać.

Przygotowanie odpowiedniego systemu zastępczego.

Kluczową kwestią będzie w tym przypadku prawidłowy dobór poszczególnych elementów składowych systemu zastępczego do pompowania wody, aby był on w stanie podołać zadaniu przede wszystkim pod względem wydajności. W końcu pompowanie ścieków nie może być przerwane, gdyż doszłoby do wylewu. W tym celu niezbędny będzie profesjonalny dostawca agregatów pompowych, który zapewni dobór agregatów i pomp zastępczych, które bezproblemowo podołają zadaniu podtrzymania pompowania na czas prowadzonych prac. To dostawca będzie tutaj odpowiedzialny za ocenę sytuacji i dobór systemu podtrzymania transportu ścieków, wobec czego to od niego powinniśmy wymagać szerokiej wiedzy w tym zakresie, jak również znajomości pomp i agregatów pompowych pod względem ich parametrów technicznych i kwestii związanych z ich wydajnością oraz odpornością na kontakt z czynnikami aktywnymi chemicznie. W przypadku bowiem wadliwego doboru systemu pompowego, może dojść do bardzo poważnych problemów z podtrzymaniem transportu ścieków na czas prowadzenia prac modernizacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *