Poradnik: jak kupić zabawkę na prezent dla dziecka?

Nie rzadko bywa tak, że pomimo tego że swoich dzieci jeszcze lub w ogóle nie mamy, musimy rozejrzeć się za gadżetami lub po prostu zabawkami dla najmłodszych. Okazji ku temu jest wiele, urodziny dziecka naszej siostry, albo ktoś postanowi wziąć nas na chrzestnego. Ten poradnik zawiera wiele kwestii, o których nawet niektórzy rodzice nie zdają sobie sprawy, kwestie związane z bezpieczeństwem czy innymi sprawami, które warto wziąć pod uwagę podczas kupowania dziecku zabawki. Jeśli właśnie stoisz przed wyborem prezentu dla dziecka, i nie wiesz, co zrobić, ten poradnik jest właśnie dla Ciebie

Najpierw zapytaj!

Bardzo częstą praktyką, jaką obserwuje i sama doświadczyłam było pytanie rodzica, co dziecku się przyda, lub o czym marzy, jeżeli jest to starsze dziecko. Bardzo ważne, i może najważniejsze jest zapytanie, co kupić, jeżeli idziesz do dziecka, które jest bardzo malutkie – tutaj przydadzą się nie tylko zabawki, ale również pieluchy, smoczki, butelki, a są to rzeczy bardzo kosztowne, jeżeli miałbyś kupić wszystko, więc kupując coś potrzebnego bardzo pomagasz młodym rodzicom. Jeżeli dziecko jest starsze, bardzo często ma już wybrane coś, co chciałoby dostać lub po prostu mieć – przypomnij sobie, na pewno marzyłaś/marzyłeś o czymś konkretnym, czy to lalka Barbie, czy samochód na sterowanie, albo klocki Lego, bo też chciałeś mieć to, co Twoi koledzy. Kupienie czegoś, o czym marzy dziecko to najlepsza rzecz, jaką może być – bo spełnianie marzeń jest fajne. Ale co jeśli zapytamy, a rodzic nie ma pojęcia, co moglibyśmy kupić? Podczas wybierania prezentu zwróć uwagę na Kika rzeczy:

Wiek dziecka a zabawka

Podczas kupowania zabawki, należy wziąć pod uwagę wiek dziecka któremu będziemy kupowali prezent. Jeżeli jest to noworodek, możemy mu kupić grzechotkę, jednak należy pamiętać, że taka zabawka powinna być lekka, aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy, oraz najlepiej, aby była w mocnych kolorach, które ze sobą kontrastują, ponieważ to zwraca większą uwagę dziecka. Jeżeli dziecko jest do lat trzech, nie powinniśmy kupować mu zabawek, które zawierają malutkie elementy, ponieważ dziecko może sobie nimi wykłuć oko, włożyć do nosa, albo do ust. Warto także zwrócić uwagę na to, że zabawka powinna być dopasowana do wieku w kontekście samej zabawy – jeżeli kupimy zbyt prostą zabawkę dziecku, to szybko się nią znudzi a tego nie chcemy. Natomiast, jeżeli kupimy dziecku zabawkę na wyrost – zbyt trudną do jego wieku, będzie czuło niepotrzebną frustracje, że nie potrafi się nią bawić.

Kwestia bezpieczeństwa

Podczas poszukiwań, warto znaleźć dobry sklep z klockami i zabawkami czyli taki, w którym oferują zabawki dobrej jakości ale również w rozsądnej cenie. Podczas kupowania, warto zwrócić uwagę na to czy zabawka jest na pewno bezpieczna i czy nie wzbudza naszych podejrzeń. Zabawka powinna być łatwa do czyszczenia, jej zapach powinien być neutralny, powinna być dobrej jakości, bez ostrych kantów, słabej jakości plastiku który szybko może popękać, i ostrych kawałków plastiku na złączeniu zabawki przez które dziecko może sobie zrobić krzywdę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *