Prawidłowy dobór grzejników ściennych.

Umiejętny dobór grzejników ściennych do domów i mieszkań to bardzo ważna sprawa. Jednakże tutaj nie możemy wbrew wszelkim pozorom kierować się tylko i wyłącznie mocą samego grzejnika czy też kubatura pomieszczenia. Tutaj trzeba uwzględnić także całą instalację grzewczą, a nawet rodzaj zastosowanego materiału opałowego i konstrukcji instalacji grzewczej. Są to elementy niewątpliwie wpływające na to, jak powinny być dobrane grzejniki. W zasadzie są to elementy bardzo od siebie zależne, a co za tym idzie, nie możemy zmienić jednego tylko z nich nie zwracając uwagi na pozostałe. Dlatego też, każdy producent grzejników ściennych podaje cały szereg informacji na swoich grzejnikach, które pozwolą nam jak najlepiej dopasować je do swoich potrzeb.

Dobieramy grzejniki ścienne do pomieszczenia.

Jak już wspomnieliśmy, przy wyborze grzejników ściennych należy kierować się wieloma kryteriami jednocześnie. Jednym z istotniejszych będzie tutaj sama instalacja grzewcza. Jeśli na przykład nie mamy na wyjściu czterodrożnego zaworu mieszającego na instalację zawsze będzie wychodzić czynnik grzewczy o wysokiej temperaturze. Szczególnie przy spalaniu węgla, dla którego trzeba w kotle utrzymać co najmniej temperaturę 60-70 stopni. W takim przypadku zbyt duże grzejniki sprawią, iż będziemy regularnie hamować kocioł, a obniżenie temperatury spowoduje zarastanie kotła i przewodów kominowych sadzą. W takich okolicznościach grzejniki powinny być dobrane tak, aby zapewniły należyte ogrzewanie pomieszczeń przy temperaturze czynnik grzewczego na poziomie co najmniej 60 stopni. Jeśli zaś będziemy mieć zawód czterodrożny, pozwoli nam to regulować temperaturę czynnika grzewczego doprowadzanego do grzejników, przez co będą one mogły być nieco większe. W kotle utrzymamy stałą temperaturę a na grzejniki będziemy mieszać czynnik grzewczy z kotła i z powrotu z obiegu grzewczego, co pozwoli nam obniżyć temperaturę grzejników nawet do 40 stopni. Warto jednak pamiętać, aby temperatura powrotu do kotła nie była zbyt niska, gdyż wtedy poprzez różnicę temperatur będzie dochodzić do jego korodowania.

Gdzie kupić dobre grzejniki?

Pozostaje nam jeszcze pytanie gdzie kupimy dobre jakościowo grzejniki ścienne. Otóż tutaj, w zasadzie każdy producent grzejników ściennych będzie zachwalać swoje produkty, co nie zawsze będzie pokrywać się z prawdą. W celu dokonania zakupu dobrych grzejników, warto skorzystać z innych rozwiązań. Powinniśmy przeprowadzić mały rekonesans po sklepach a następnie sprawdzić opinie na temat poszczególnych producentów i ich produktów. Z całą pewnością na budowlanych forach internetowych znajdziemy mnóstwo opinii użytkowników, którzy korzystają z danych grzejników już przez dłuższy czas. pozwoli nam to sprawdzić poszczególne produkty i zagwarantuje możliwość wyboru tych, zdecydowanie najlepszych, które będą nam służyć długo i bez większych trudności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *