Prawidłowy montaż okna dachowego

Montaż okna dachowego, szczególnie, gdy materiałem jest gont bitumiczny, musi być przeprowadzony bardzo starannie i solidnie. Jeśli tego nie zrobimy poprawnie, to później będzie praktycznie niemożliwe poprawienie usterek. Ale montaż okna dachowego jest uzależniony od samej konstrukcji dachu, ale i materiału, którym nasz dach jest pokryty.

Montaż okna zaczyna się w pierwszej kolejności od przygotowania miejsca, w którym będzie zamontowane okno. Wykonujemy stosowny otwór. Następnie montujemy ościeżnicę, kątowniki montażowe. Po zamontowaniu ościeżnicy bardzo ważne jest dobre jej wypoziomowanie oraz wykonanie wokół okna dobrej izolacji termicznej i przeciwwilgociowej. Do izolacji używa się stosownie: albo specjalnego produkty izolacyjnego, albo materiał, który był stosowany do ocieplenia poddasza, np. wełna mineralna, papa itp. Następnym krokiem jest założenie okna oraz odpowiednie go wypoziomowanie względem ościeżnicy. W tym etapie montuje się również kołnierz uszczelniający oraz kończy oblachowanie okna ościeżnicy.

Na pierwszy rzut oka, nie wygląda to strasznie, ale jeśli za montaż okna weźmie się niewykwalifikowana osoba, to możemy mieć pewność, że w przyszłości przy każdym deszczu będziemy mieli problem z odprowadzaniem wody z miejsc szczególnie wrażliwych. Dlatego montaż okna, tak jak i całego dachu powinno być zlecone dobremu dekarzowi. Wtedy oprócz dobrze wykonanej pracy taki dekarz będzie służył nam pomocą oraz doradzi nam, jakie najlepiej dobrać okna do naszego pokrycia. Bo nie każde okno nadaje się do wszystkich materiałów, którymi pokrywamy swoje dachy. Do najczęściej wybieranych materiałów, które używane są do pokrywania dachów używamy: blacho-dachówkę, dachówkę albo gont bitumiczny. Każdy z materiałów posiada zalety jak i swoje wady. Dlatego również, przed przystąpieniem do pokrycia samego dachu, trzeba dokładnie przemyśleć to, co chcemy na tym dachu mieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *