Profesjonalna jakość dźwięku w twoim domu.

Jeszcze zupełnie do niedawna mało kto zwracał uwagę na jakość dźwięku w domowych systemach audio wideo. Obecnie jednak ta tendencja wyraźnie się odwraca, i coraz więcej z nas decyduje się na dobór profesjonalnych zestawów audio, gwarantujących najlepsze wrażenia podczas słuchania muzyki czy też oglądania telewizji. W końcu twórcy kinowi dokładają wszelkich starań do tego, aby ich produkcje były najlepsze zarówno pod kątem wizualnym jak i dźwiękowym. Miliony dolarów wydawane są na efekty dźwiękowe w filmach, toteż warto wykorzystać nowoczesne rozwiązania, aby w pełni rozkoszować się wytworem wyobraźni specjalistów od dźwięku w filmach.

Dobry wzmacniacz to podstawa.

wzmacniacz stereo pioneerNie da się ukryć, iż do osiągnięcia dobrej jakości dźwięku w naszym domowym zestawie audio, niezbędny będzie dobrej klasy wzmacniacz stereo. W zasadzie można powiedzieć, iż bez niego nie osiągniemy nic, aczkolwiek nie od sam będzie tutaj odpowiadać za jakość dźwięku. W pierwszej bowiem kolejności musimy do wzmacniacza doprowadzić sygnał, poprzez wysokiej jakości przewody audio, a następnie, już wzmocniony sygnał, przesłać do kolumn głośnikowych za pomocą odpowiednie kabli głośnikowych. Wszystkie te cztery komponenty będą tutaj odgrywać bardzo ważną rolę, a jeśli którykolwiek z nich będzie zbyt niskiej jakości, to niestety ale cały system będzie słaby. Przyjąć można tutaj zasadę, iż:


jakość systemu audio będzie taka, jaka jest jakość najsłabszego jego elementu.


Dlatego też, nie warto tutaj mieszać ze sobą sprzętu różnej klasy. Możemy bowiem kupić kosztowny wzmacniacz, a poprzez słabej jakości przewody głośnikowe, nie wykorzystamy jego możliwości, więc po prostu pieniądze na niego wydane będą najogólniej mówiąc zmarnowane, wyrzucone w błoto. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj zakup gotowego zestawu, skompletowanego według wytycznych w tym zakresie przez osoby znające się na zagadnieniu. Oczywiście jeśli posiadamy odpowiednią wiedzę w tym zakresie to także możemy samodzielnie skompletować niezbędny zestaw o tych samych parametrach, aby w pełni wykorzystać możliwości każdego z jego elementów.

Jakość poszczególnych elementów zestawu.

przewody głośnikowe Kimber KableJak już wspomnieliśmy, jakość każdego elementu naszego zestawu audio, powinna na stać na tym samym poziomie, abyśmy mogli w pełni wykorzystać ich właściwości. Bardzo duży poziom strat sygnałowych, możemy osiągnąć poprzez kable głośnikowe, którymi wzmocniony sygnał audio prowadzony jest do naszych kolumn. Warto tutaj pamiętać także o tym, iż kable głośnikowe występują w wielu różnych konfiguracjach, a zdecydowanie najlepsze będą do siebie zbliżone względem charakterystyki. Przede wszystkim nie warto tutaj oszczędzać. Komplet dwóch przewodów o długości jednego metra, możemy kupić równie dobrze za 50 PLN, niemniej jednak jeśli już zdecydujemy się na zakup przewodów produkowanych przez Kimber Kable, czyli jednego z liderów światowego rynku w tym zakresie, przyjdzie nam wyłożyć co najmniej 350 PLN. Niemniej jednak w zamian otrzymamy nieskazitelnie czysty poziom przesyłanego sygnału, co przekładać się będzie na poziom naszego komfortu oraz wrażeń odsłuchowych podczas oglądani filmów czy też słuchania muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *