Profesjonalna łyżka do betonu.

Mieszanie betonu przy pomocy łyżki mieszalnikowej montowanej na ładowarce to jedno ze zdecydowanie najlepszych rozwiązań w tym zakresie. Sprawdza się w wielu przypadkach, szczególnie zaś w tych, kiedy na placu budowy nie mamy dostępu do prądu celem wykorzystania tradycyjnej betoniarki. Jest to także rozwiązaniem lepszym niż zamawianie betonu z betoniarni, bowiem zapewnia nam o wiele niższe koszty i komfort pracy. Jednym słowem łyżka do betonu montowana na ładowarce kołowej, będzie dla większości firm budowlanych, szczególnie tych większych, rozwiązaniem wręcz idealnym.

Jaka łyżka do betonu dla firmy budowlanej?

W pierwszej kolejności powinniśmy zdać sobie sprawę z faktu tego, iż do każdej ładowarki kołowej będzie potrzebna zupełnie inna łyżka do betonu. Wynika to głównie z faktu tego, iż każda z nich ma inną pojemność, a przez to też, nie będzie możliwe jej obsługiwanie każdą maszyną. W sumie możemy od razu powiedzieć, iż do miniładowarek będą odpowiednie łyżki o pojemności do 250 l. Pozostałe łyżki, o pojemności nawet tysiąca litrów, będą przeznaczone do dużych ładowarek kołowych. Chodzi tutaj przede wszystkim o sama wagę i moc niezbędną do utrzymania i mieszania odpowiednich ilości betonu.

Zalety posiadania łyżki do betonu.

Warto tutaj sobie także powiedzieć, iż łyżka do betonu zamontowana na ładowarce będzie nieść za sobą konkretne korzyści. Zdecydowanie najważniejsze jest to, iż zyskujemy możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy. Poza tym warto także wspomnieć, iż łyżka do betonu umożliwia nam przygotowanie betonu suchego, półsuchego i mokrego. W zależności od aktualnych potrzeb ekipy budowlanej. Czas przygotowania jest stosunkowo krótki, bowiem przy największych ilościach, zajmować nam to będzie około 30 minut maksymalnie. Mała łyżka do betonu, na miniładowarce, będzie w stanie prawidłowo wymieszać beton już ciągu kilkunastu minut. Jest to więc bardzo korzystne i komfortowe rozwiązanie.

Kupujemy łyżkę do betonu.

W celu zakupu łyżki do betonu, koniecznością będzie wizyta u autoryzowanego dostawcy tego typu narzędzi budowlanych. Jest to konieczne, bowiem każdorazowo, łyżka do betonu, powinna być dopasowana do posiadanej przez nas ładowarki. Chodzi tutaj głównie o jej wielkość i pojemność, ale także o dopasowanie płyty adaptacyjnej. Jest to specjalna płyta która dopasowana jest do łyżki a z drugiej strony do posiadanej przez nas ładowarki. Dzięki temu rozwiązaniu, jedna łyżka może być eksploatowana na kilku różnych ładowarkach. Trzeba jedynie do każdej z nich posiadać odpowiednią płytę adaptacyjną.

Podsumowanie

Reasumując trzeba powiedzieć, iż łyżka do betonu to rozwiązanie bardzo korzystne dla wielu firm budowlanych. Pozwala bowiem na sprawne i tanie przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy. Posiadanie łyżki pozwoli nam dostarczyć beton zawsze wtedy, kiedy jest potrzebny. Taki, jaki jest potrzebny. Dokładnie w takiej ilości, która będzie zużyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *