Profesjonalne podejście do myślistwa.

Jednym z najważniejszych aspektów w kwestii profesjonalnego podejścia do myślistwa, jest prawidłowa dbałość o posiadane wyposażenie. Trzeba tutaj przecież pamiętać, iż to właśnie sprzęt myśliwski, oraz odpowiednia odzież w 50% zapewniają efektywność polowań. Co więcej, wpływają także na komfort, wygodę oraz bezpieczeństwo w trakcie trwania polowania. Wobec tego też, należy bardzo wnikliwe podchodzić do kwestii rutynowych przeglądów wyposażenia, oraz zakupu nowego. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej kwestii tego, na co zwracać szczególną uwagę podczas przeglądu wyposażenia, oraz gdzie bezpiecznie można będzie pozyskiwać nowe.

Rutynowy przegląd wyposażenia myśliwskiego.

Tutaj musimy zdać sobie sprawę przede wszystkim z tego, iż w skład wyposażenia myśliwskiego wchodzą nie tylko elementy związane z polowaniem, ale także odzież i obuwie myśliwskie. To fakt, że broń, sprzęt optyczny, oraz inne akcesoria są bardzo ważne, ale odzież z obuwiem odgrywają równie istotną rolę, przez co trzeba mieć je także na uwadze. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na:

  • W przypadku odzieży – na wszelkie przetarcia, rozdarcia i pęknięte szwy. O ile same szwy jeszcze można poprawić, to kwestia przedarcia i odarcia odzieży, raczej będzie kwalifikować element do wymiany.
  • W przypadku obuwia – każdy pęknięty szew, pęknięta skóra, czy też rozklejenie dyskwalifikują obuwie z dalszej eksploatacji. Tak samo jak w przypadku nadmiernego zużycia podeszwy, czy też jej uszkodzeń, gdyż stanowi to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa myśliwego.
  • W przypadku pozostałego sprzętu – należy przyjrzeć się uważnie funkcjonalności poszczególnych elementów. Sprawdzić poziom ich eksploatacji i ewentualnych uszkodzeń. Broń najlepiej oddać do fachowego przeglądu, aby mieć sto procent pewności, że jej używanie jest w pełni bezpieczne.

Widzimy więc, że przeprowadzenie przeglądu jest stosunkowo wymagające, a co za tym idzie, nie każdy będzie w stanie przeprowadzić go w stu procentach samodzielnie. Można tutaj oczywiście wykonywać przeglądy wspólnie z zaprzyjaźnionymi myśliwymi, co znacznie ułatwia całą sprawę.

Gdzie zakupić nowe wyposażenie?

Na to pytanie trudno jest udzielić jednoznaczną odpowiedź, bowiem każdy z myśliwych ma inne wymagania i inne też priorytety. Niemniej jednak, naszym zdaniem, zdecydowanie najlepiej będzie znaleźć solidny sklep, nawet internetowy, z wyposażeniem myśliwskim i tam właśnie szukać nowych elementów wyposażenia. Sklep taki można rozpoznać po dystrybuowanych produktach. Jeśli będziemy widzieć, iż tak jak na przykład w internetowym sklepie nalowy.pl, dystrybuowane są czołowe marki świata, można będzie przyjąć założenie, iż jest to dobry sklep, na który warto zwrócić uwagę. Co prawda zakupy takie będą dość kosztowne, niemniej jednak bezpieczeństwo, komfort, wygoda i efektywność polowania powinny być tutaj zdecydowanie najważniejsze, i to na nich a nie na kosztach powinien się skupić profesjonalny myśliwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *