Przygotowania do remontu

remont

Nadszedł czas na remont? A może dopiero zakładasz własne gniazdko? Renowacja starego mieszkania czy wykończenie własnych czterech ścian potrafi spędzić sen z powiek niejednej osobie. No i oczywiście każdy chce „pomóc” – a to sąsiadka zajrzy i skrytykuje wybór koloru ścian w przedpokoju, a to wąsaty wujek mieszkający niedaleko niby przypadkiem wpadnie i sam zabierze się za robotę niszcząc skrzętnie ułożony plan działania. Fakt, remont to ciężki kawałek chleba.

Najlepiej jest zacząć od prostych czynności: ustalenia tego jakim dysponujemy funduszem i decyzji czy na przykład warto jest z tej okazji brać kredyt? Czy może lepiej poczekać i uzbierać nieco pieniędzy? Kolejnym punktem naszego planowania powinno być ustalenie kiedy takowy remont miałby się odbywać. Grudzień wiąże się zwykle z dużymi wydatkami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia dlatego zima nie jest dobrym etapem na rozpoczęcie takiego przedsięwzięcia. Należy się więc zastanowić czy w nadchodzącym roku nie czekają nas różnorakie zobowiązania finansowe – czy nasz chrześniak ma może w tym roku Pierwszą Komunię? A może nasza córka będzie obchodziła osiemnaste urodziny? Jeżeli już ustalimy jakim dysponujemy funduszem oraz kiedy chcemy przeprowadzić renowację naszego apartamentu warto jest prześledzić obecne trendy i pomysły. Do tego przydatne będą katalogi w których znajdziemy gotowe aranżacje pomieszczeń.

Warto pokusić się o nowatorskie rozwiązania – może to być na przykład oświetlenie led. Warto pamiętać, że należy dokupić do niego specjalny zasilacz led i nie kupić omyłkowo brzmiącej podobnie lampy, która nazywa się „naświetlacz led”. Sprawdzi się ona z pewnością w ogródku, ale nie w mieszkaniu. Ciekawym pomysłem jest również wprowadzenie do dekoracji naszego mieszkania dodatków w jednym kolorze, kontrastującym z kolorem ścian i mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *