Reklama w internecie

www

Mój znajmy od niedawna prowadzi własny, niewielki pensjonat. Na razie niestety nie może się poszczycić zbyt dużą ilością gości. Wiadomo, jest to obiekt nowy, jeszcze nieznany szerszej rzeszy ludzi. Trzeba go wpierw rozreklamować, a później zbierać z tego korzyści. Znajomy podrukował różne ulotki, afisze i wizytówki. Niestety nie wiele to pomogło. Zazwyczaj większość z nas wyrzuca takie ulotki do kosza, nawet ich zbyt dokładnie nie czytając.

W dzisiejszych czasach najważniejsza jest reklama w internecie. I nie wystarczy zrobienie strony internetowej. Tu potrzebne jest dobre pozycjonowanie. Jak że mój kolega nie zna się na tym, poprosił mnie o pomoc. Ja też specjalistą w tej dziedzinie nie jestem, ale jakieś podstawy mam. Swego czasu stronę jednej firmy wrzuciłem do pierwszej dziesiątki, więc nie jest źle. Z stroną tego pensjonatu trzeba zacząć od samego początku. Jej nie ma jeszcze nigdzie.

Na pierwszy ogień pójdą katalogi firm. One są zazwyczaj dosyć mocne i linki z nich wychodzące są szybko indeksowane przez Google. Dzięki nim może uda się wrzucić stronę chociaż do pierwszej setki. Następnie potrzebna mi będzie lista katalogów stron. Wpisy do takich katalogów to podstawa pozycjonowania. Im mocniejszy katalog tym większa szansa na zyskanie wysokiej pozycji w wyszukiwarce. Niestety te najlepsze katalogi są płatne, ale to już zmartwienie mojego kolegi a nie moje. Jak chce być widoczny w sieci, musi trochę zapłacić. On cały czas twierdzi, że wydał już takie pieniądze, że nie ma ochoty za nic już płacić.

Ciężko mu wytłumaczyć, że to się zwróci bardzo szybko. Jak znajdzie się wysoko w wyszukiwaniach, to klienci sami do niego przyjdą. On chyba jednak nie do końca wierzy w siłę internetu. Zatrzymał się na etapie plakatów i ulotek. Nie tak się zdobywa w dzisiejszych czasach klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *