Rodzaje baterii łazienkowych

Umywalka jest bardzo ważnym elementem każdej łazienki. Najczęściej wykonuje się ją z ceramiki, a składa się z płytkiego naczynia, powierzchni odkładczej, otworu odpływowego. Bateria umywalkowa zasila umywalkę w wodę bieżącą. Te baterie wodociągowe mogą być rozmaicie montowane: na powierzchni odkładczej umywalki, tzw. bateria sztorcowa, obok lub w pobliżu umywalki.

Wybierając baterie umywalkowe trzeba brać pod uwagę nie tylko miejsce, gdzie zostanie zamontowana, ale także to jakie ma spełniać funkcje, do jakiej umywalki będzie pasować. Bateria umywalkowa powinna być nie tylko ładna, ale też funkcjonalna. Sposób montażu jest uzależniony od umieszczenia instalacji wodnej w łazience. Bateria może być zamontowana w ścianie, cieszą się one największą popularnością, oraz bateria wolnostojąca (http://www.topsanit.pl/lazienka/baterie-lazienkowe/baterie-wolnostojace) mocowana na blacie, na obrzeżu umywalki czy na podłodze- najdroższa wersja.

batwol2Bateria wolnostojąca doskonale sprawdza się w łazienkach o większym metrażu, gdzie pełni role nie tylko funkcjonalną, ale także ozdobną. Są interesującą alternatywą, nowoczesną i elegancką, dla baterii ściennych.

Wanna to kolejne urządzenie sanitarne będące wyposażeniem niemal każdej łazienki. Pomimo tego, że ze względu na ciągły pośpiech wybieramy częściej szybki prysznic niż długie kąpiele w wannie, trudno nie docenić tego relaksu, którego doświadczamy leżąc w wodzie. Bateria wannowa zasila w wodę bieżącą wanny. Montuje się je przeważnie na brzegu wanny, albo na specjalnej półce. Są tez montowane obok lub na ścianie wanny.  Tradycyjna baterie wannowe posiadają przełącznik na prysznic. Są wyposażone także w termostat. Najbardziej popularne warianty to modele natynkowe oraz te mocowane w ścianach. Mogą być jedno lub dwuuchwytowe, klasyczne, nowoczesne.

batum2Powstają z materiałów trwałych i mocnych, odpornych na wilgoć, a dodatkowe udogodnienia w poszczególnych modelach gwarantują wysoką funkcjonalność i oszczędność wody. Posiadają także wbudowany kranik, który zapewnia błyskawiczne zapełnienie wanny wodą. Baterie wannowe wykonywane są z przeróżnych materiałów, jednak każdy z nich zapewnia to,że bezpośredni kontakt z woda im nie szkodzi.wszystkie modele występują w różnych kolorach, tak aby każdy mógł je dopasować do wyglądu swojej łazienki.

Na rynku jest obecnie ogromny wybór baterii umywalkowych, wannowych, bidetowych. Można spotkać te w kształcie najbardziej nowoczesnym, jak i stylizowane na stare styl. Mogą być chromowane, mosiężne, satynowe, biało-czarne. Łazienka to pomieszczenie bardzo ważne, w którym każdy powinien czuć się wygodnie, dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *