Rodzaje rolet wewnętrznych

rolety wolnowiszące w domu

Tak jak i w przypadku innych przedmiotów użytkowych, asortyment rolet możemy podzielić na grupy i podgrupy zanim dojdziemy do finalnego produktu. Największym zbiorem, na jakie dzielą się rolety, jest grupa rolet wewnętrznych, czyli takich, które wybierzemy do salonu, sypialni, czy innych pomieszczeń domowych. Podział zaczyna się od wagi mechanizmu i inwazyjności jego montażu.

Proste rozwiązania
Grupę rolet wolnowiszących otwiera roleta mini, idealna, gdy skomplikowany montaż budzi w nas zniechęcenie, lub też w zupełności wystarczy nam prosta roleta zwijana. Zakładana na okno za pomocą haczyków, jest dosyć trwała i bardzo prosta w obsłudze. Taką roletę możemy kupić właściwie w każdym sklepie i już tego samego dnia zamontować w oknie. Trochę wiercenia z kolei czeka nas przy większej rolecie wolnowiszącej. To jednak wciąż relatywnie mało pracy, i to osiągalnej dla laika. Za większą roletą idzie tu większy efekt. Dzięki temu, że zasłania całą powierzchnię okna, roleta wolnowisząca jest rozwiązaniem dla zwolenników większego zaciemnienia.

Lekko i stylowo
Montowana w świetle okna roleta plisowana będzie sprawdzać się w pomieszczeniach takich jak salon, czy jadalnia. Jej lekki, tłumiący światło materiał zapewni nam duży stopień prywatności, nie zaciemniając kompletnie pomieszczenia. Podobnie jest z roletą dzień-noc dostępną z każdego typu osprzętem. Z Jej dwupoziomowego mechanizmu da się skomponować powierzchnię maskującą okno za pomocą poziomych pasów oddzielonych od siebie prześwitami (dzień) i zaciemniającą, wówczas gdy wolną przestrzeń pierwszych pasów wypełnimy tymi z drugiego planu (noc).

Efektowna solidność
Jest taki czas, w którym decydujemy się kupować rzeczy na całe lata, takie, które skomponują się z najważniejszymi elementami wystroju mieszkania. Roleta w kasecie to trwały i precyzyjny mechanizm będący w stanie odpowiedzieć na wszelką wątpliwość. Do montażu tej rolety potrzebujemy specjalisty, jednak wrażenie będzie warte poniesionych kosztów i oczekiwania. Gdy kasetę z prowadnicami dobierzemy pod kolor okna, uzyskamy efekt zintegrowanej elegancji. Produktem jedynym w swym rodzaju są z kolei rolety rzymskie; materiałowe i nad wyraz efektowne. Gruby materiał tej rolety przedzielony fiszbinami, składa się w talię, toteż nawet zwinięta, prezentuje się ona wspaniale. Jej montaż możemy przeprowadzić wszędzie tam, gdzie niewielka przestrzeń wyklucza możliwość zastosowania karnisza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *