Rozgrzewki przed pracą, czyli jak być bardziej wydajnym

W dzisiejszym świecie nie jest łatwo o dobrą pracę, z drugiej zaś strony nie jest łatwo też znaleźć czas na różne zajęcia w ciągu dnia tak żeby je pogodzić ze sobą i wykorzystać czas jak najbardziej efektywnie. Niejednokrotnie ciężko jest znaleźć chwilę na dodatkowe zajęcia, sport, a często też przyjemności. Umiejętność organizacji czasu jest dziś bardzo cenną kwestią i nie każdy potrafi przyswoić sobie ją perfekcyjnie. Tymczasem jeśli nauczymy się dobrze zarządzać swoim czasem będziemy mogli pozwolić sobie na różne rzeczy nawet na rozgrzewki przed pracą czy zajęcia dodatkowe po pracy. Dlaczego jest to takie ważne?

Być efektywnym, to przede wszystkim posiadać siłę, chęci i determinację do wykonywania danych czynności na jak najwyższych obrotach i z pozytywnym skutkiem. Trzeba jednak wiedzieć jak regenerować swoje siły. Weźmy pod uwagę chociażby wspomniane rozgrzewki przed pracą – z jednej strony kojarzą się z wysiłkiem, bo przecież trzeba troszkę się ruszyć, pobiegać, pojeździć na rowerze, popływać itd. Można więc się zastanowić, po co komu dodatkowy wysiłek z rana, przed i tak męczącym i wyczerpującym dniem. Tymczasem jeśli chociaż raz zdecydujemy się na tego typu „rozrywkę” zanim pójdziemy do pracy przekonamy się, że bardziej nam to może pomóc niż zaszkodzić. Organizm w czasie takiego wysiłku regeneruje się, dotlenia, staje się bardziej odporny. Dlatego powinniśmy starać się robić wszelkiego rodzaju rozgrzewki przed pracą, gdyż to wzmocni nasz organizm i doda nam sił na dalszą część dnia. Warto też rozszerzyć naszą wiedzę na temat work-life balance aby szerzej spojrzeć na temat.

Oczywiście, aby zwiększyć naszą wydajność i aby funkcjonować na jak najwyższych obrotach w ciągu dnia powinniśmy spojrzeć na tą kwestię z szerszej perspektywy – sama aktywność fizyczna i dobre nastawienie nie wystarczą, trzeba jeszcze pomyśleć o innych kwestiach – dobrze się odżywiać, unikać palenia tytoni i innych nałogów, a także relaksować się możliwie jak najczęściej i jeśli to tylko możliwe, Tylko takie kompleksowe podejście do sprawy może przynieść faktycznie pozytywne i oczekiwane efekty na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *