Różnorodne domy w Krakowie

Kraków jest jednym z najpopularniejszych polskich miast. Od lat wygrywa w rankingach, jako miejsce, w którym każdy chciałby mieszkać. Atrakcyjność miasta dostrzegają także liczni turyści oraz inwestorzy lokalizujący tutaj swoje interesy. Miasto rozwija się, a pomimo kryzysu demograficznego stale  przybywa mieszkańców. Decyzja o zamieszkaniu w Krakowie to nierzadko wybór na resztę życia. Takie nastawienie powoduje, że wielu Krakowian decyduje się na zakup lub budowę własnego domu.

Pierwszym etapem inwestycji jest kupno działki budowlanej.  Wybór położenia determinuje raczej praktyczne podejście. Najważniejsza jest oczywiście cena, pozostałe ważne czynniki to: odległość od centrum, rozwinięta infrastruktura drogowa, komunikacja miejska, bliskość do szkół, przychodni, przedszkoli.  Położenie działki ma zdecydowanie największy wpływ na jej cenę – im dalej od centrum tym niższa cena. Nierzadko jednak mieszkańcy Krakowa wybierają działki w sąsiednich gminach, wiele z nich ma bardzo dobre połączenia komunikacyjne z Krakowem, co rekompensuje dużą odległość.

Najnowocześniejsze inwestycje deweloperskie zlokalizowane w Krakowie i okolicach kuszą pięknym położeniem. Uwagę przyciągają domy willowe, czyli na przykład te – http://www.salwator.com.pl/mieszkania/wola-justowska/karta-informacyjna – domy na Woli Justowskiej, bo to tam znajdziemy najlepsze wille w Krakowie, dla których zwykłe określenie  „dom jednorodzinny” było by dużym nadużyciem, przyciągają intrygującymi formami i architektonicznymi rozwiązaniami. Całość tego typu projektu tworzy zwarte, nowoczesne, a przede wszystkim piękne osiedle. Nierzadko willowe osiedla  są strzeżone i ogrodzone.

Dla tych, którzy chcieliby zakupić dom na rynku wtórnym Kraków ma szeroką ofertę.  Zarówno zwolennicy budynków o wysokim standardzie, z reguły będzie to dom na Woli Justowskiej, jak i ci o nieco mniejszych wymaganiach znajdą coś dla siebie. Krakowskie serwisy ogłoszeniowe pełne są anonsów, zawierających oferty sprzedaży domów. Domy wolnostojące, budynki z zabudowy szeregowej, bliźniaki – rodzaj i zakres propozycji jest bardzo szeroki. Podobnie jak przy ocenie atrakcyjności działki tak i tu poza wiekiem i standardem nieruchomości najistotniejsze jest jej położenie.

Kraków rozwija się, a tym samym zmienia się także jego struktura architektoniczna. Domy powstające w podmiejskich osiedlach nadają miastu nowy bardziej funkcjonalny charakter. Zaczyna wydzielać się strefa pracy i strefa odpoczynku, w której znajdują się domy mieszkańców. To piękne miasto dlatego  warto marzyć, kto wie może  marzenia o własnym domku na przedmieściach spełnią się właśnie tutaj…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *