Samochody

Samochody upraszczają życie ludziom już od 1769 roku, gdy  Nicolas-Joseph Cugnot opatentował swój pierwszy samochód z silnikiem parowym. Pierwszym samochodem zdatnym do użytku codziennego był jednak trójkołowy mobil niemieckiego konstruktora Karla Benza który został opatentowany w 1886 roku.

Rodzaje paliw.

Istnieje sporo substancji nadających się do napędzania twojego pojazdu. Lecz nie każdy rodzaj możesz wlać do swojego baku, gdyż silnik nie jest do tego przystosowany. Każdy samochód jest oznakowany przez producenta, oraz w dowodzie rejestracyjnym jest specjalna adnotacja dotycząca rodzaju paliwa jaki, musisz uzupełniać bak. Najpopularniejszymi paliwami są: benzyna, olej napędowy (lub też inaczej diesel), oraz gaz i prąd. Rodzaje paliw różnią się od siebie wydajnością, emisją zanieczyszczeń, ale i też ceną jaką musimy za nie zapłacić jeżeli chcemy z niego korzystać.

Rodzaje samochodów.

Producenci samochodów doskonale wiedzą że ich klienci mają różne gusta nawet jeżeli chodzi o samochody, dla tego też postanowili produkować auta przeróżnych gatunków na przykład kombi, czy sportowe. Niektóre auta są produkowane w paru wersjach na przykład sedan, kombi i hatchback. Głównym podziałem samochodów jest podział na: samochody osobowe (sportowe, miejskie, luksusowe itp.), terenowe, dostawcze, ciężarowe, autobusy, oraz pojazdy specjalne.

Wyposażenie samochodu.

Każde auto posiada inne wyposażenie (chyba że jest z tej samej serii), projektanci wnętrz w samochodach starają się aby w ich autach panował oryginalny wystrój, nie zapominając o obowiązkowych elementach wyposażenia takich jak pasy bezpieczeństwa, czy zagłówki na fotelach. Nowe samochody posiadają nawet wbudowaną nawigację GPS, a nawet komputer pokładowy będący w stanie pokazać aktualne spalanie.

Wygląd zewnętrzny.

Od 1769 roku wygląd samochodów zmienił się całkowicie. Projektanci samochodów projektują aktualnie swoje samochody tak, aby miały jak najbardziej aerodynamiczny kształt, modyfikują wszystko, od przedniej maski, po takie detale jak lusterka boczne. Niektóre firmy (na przykład Ferrari) robią auta tylko w swoim flagowym czerwonym kolorze, oczywiście można kupić takie auto w innym kolorze, ale niestety trzeba za to dopłacić. Jeżeli jednak posiadasz inny samochód jak Ferrari i nie podoba Ci się jego kolor, wtedy z pomocą przychodzi sklep Gakra oferujący najwyższej jakości lakier dla malarni samochodowych, dzięki któremu w pobliskiej lakierni samochodowej przemalujesz swoje auto na wymarzony kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *