Szkolenia Google Analytics – dlaczego warto wziąć w nich udział?

Starając się jak najwięcej zarobić na własnej działalności, czyli również na stronie internetowej, bardzo często zastanawiamy się ile osób ją odwiedza i co zrobić, by z dnia na dzień było ich coraz więcej. Nie wiedząc skąd do nas przybyli i w jakim celu (np. czym byli zainteresowani), trudno wprowadzić jakiekolwiek wartościowe zmiany. Na szczęście jest coś takiego jak Google Analytics, czyli profesjonalne narzędzie do monitorowania ruchu na stronie.

Czym jest Google Analytics?

Google Analytics pozwala dokonać szczegółowej analizy ruchu na naszej stronie. Możemy sprawdzić: ile czasu dana osoba przebywała na naszej stronie, które zakładki otwierała, skąd do nas trafiła, jak konkretnie poruszała się po stronie. Wiedząc więcej o naszym potencjalnym kliencie jesteśmy w stanie lepiej dopracować stronę, by chętnie do niej powracał i korzystał z naszych usług lub oferowanych produktów. Taka wiedza jest również bardzo wartościowa podczas planowania wszystkich innych działań promocyjnych i marketingowych.

ga1

Dlaczego warto skorzystać ze szkolenia Google Analytics dla właścicieli firm?

Choć wszelkie działania związane z optymalizacją strony internetowej i ustalaniem strategii marketingowych można powierzyć profesjonalnej agencji reklamowej, to i tak posiadanie chociażby podstawowej wiedzy powinno być cechą charakterystyczną każdego właściciela biznesu. Znając zasady działania i pracy na Google Analytics, nie tylko możemy samodzielnie sprawdzić obecną sytuację, ale także w pewien sposób nadzorować działania specjalistów. Mamy większą możliwość przeprowadzenia skutecznej analizy, a co za tym idzie również wyciągnięcia wartościowych wniosków, które skutkują szybszym rozwojem firmy. Nie wiedząc „z czym się to je” trudno czymkolwiek zarządzać.

ga2

Specjalistyczne szkolenia z Google Analytics przeznaczone dla właścicieli firm poruszają najważniejsze dla nich zagadnienia, bardzo przydatne w codziennej pracy. Dodatkowo wyposażają kursanta w umiejętności, dzięki którym późniejsza praca na narzędziu nie sprawia żadnych większych problemów. Należy zauważyć, że aby wykorzystać wszystkie najważniejsze możliwości, jakie daje Google Analytics należy stale poszerzać swoją wiedzę. Samo czytanie wartościowych blogów i serwisów o pozycjonowaniu może nam po prostu nie wystarczyć. Zapisz się na szkolenia z Google Analytics na stronie http://promotraffic.pl/szkolenia-google-analytics/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *