Tanie usługi fotograficzne – czy to dobry wybór?

W sieci już od dłuższego czasu można natknąć się na oferty super profesjonalnych zdjęć za śmieszne pieniądze. Czy rzeczywiście studio fotograficzne oferujące swoje usługi po cenach, które faktycznie mogą wydawać się dziwne, może robić to dobrze?

Dobre studio fotograficzne a cena za usługi

Trudno od razu oceniać takie studio fotograficzne, nie znając ich prac. Ale z drugiej strony, czy studio, kto zajmuje się fotografią profesjonalnie i ma w tym doświadczenie mogłoby narzekać na brak klientów, żeby oferować swoje usługi po tak niskich cenach? No właśnie to mówi samo za siebie, dlatego też warto byłoby wcześniej bardzo dokładnie sprawdzić dane studio fotograficzne, gdyż potem możesz niestety mieć efekty takiej współpracy w postaci źle wykonanych fotografii. Jeżeli dany fotograf nie ma własnej strony internetowej, nigdzie nie prezentuje swoich prac, to korzystanie z usług takiej osoby jest mocno ryzykowne. Skąd możesz wiedziesz jakie umiejętności posiada taki fotograf, albo czy dane studio jest w pełni profesjonalne? Co prawda, możesz umówić się na spotkanie z fotografem, aby przedstawił Ci dotychczasowe prace. Niestety jednak wielu fotografów reklamuje się nieswoim pracami.

Wybierając studio fotograficzne czy fotografa, kieruj się opiniami

Zdarza się również tak, że utalentowany fotograf, który dopiero rozpoczyna swoją komercyjną działalność, chce skusić pierwszych klientów niskimi cenami. Jest to jednak rzadkość. Decydując się na taniego fotografa trzeba być bardzo ostrożnym. W pierwszej kolejności zajrzyj sobie na fora branżowe, gdzie na pewno znajdziesz wiele rozmaitych opinii właśnie na temat takich tanich usługodawców. Nie cieszą się oni najlepszą sławą i często podchodzą do swojej pracy lekkomyślnie, a tymczasem wielu ludzi pokłada w nich swoje nadzieje na wykonanie bardzo dobrych jakościowo zdjęć. Dobrze byłoby więc się zatroszczyć o to, żeby potem nie być zdziwionym, kiedy dostaniesz swoje zdjęcia i nie będą one nawet w ułamku procenta takie jak sobie to na samym początku wyobrażałeś. Przemyśl to wszystko i wyciągnij właściwe dla siebie wnioski, czy rzeczywiście warto zawsze stawiać na najniższą cenę? Bowiem wielu ludzi potwierdza, że lepiej tego nie robić.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, przy wyborze fotografa?

Czasem warto trochę poszukać, a można znaleźć dobrego fotografa lub świetne studio fotograficzne w rozsądnej cenie. Jednak jeżeli zależy nam na dobrych zdjęciach, warto poświęcić trochę więcej czasu na poszukiwanie fotografa czy studia. Każdy szanujący się fotograf i dbający o swoją renomę posiada swoją stronę internetową, gdzie publikuje swoje prace oraz określa zakres swoich usług. Przykład masz tutaj http://www.goodchoice.com.pl/uslugi-fotograficzne/. Przeglądając różne portfolia, masz szansę ocenić warsztat fotografa oraz stwierdzić, czy pasuje Ci jego styl. Dobrym wyznacznikiem przy wyborze studia fotograficznego, są również referencje. Im więcej tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *