Technika wykonywania paneli z grafiką

obraz na szkle

Wiele osób zastanawia się jakie materiały wybrać do aranżacji kuchni. Badania rynku wskazują, że coraz większą popularnością cieszą się elementy szklane. Związane jest to przede wszystkim z możliwością ich uniwersalnego zastosowania. Wiele firm na rynku oferuje zadrukowanie elementów szklanych wybraną grafiką. Po wyborze firmy klient za pośrednictwem wiadomości e-mail przesyła zdjęcie, które podlegać będzie wydrukowi.

W przypadku większego projektu warto wykonać model próbny aby być pewnym ostatecznego efektu. Niekiedy odcienie grafiki mogą różnić się w zależności od wykorzystywanego sposobu druku. Najbardziej popularną techniką wykonywania paneli z grafiką jest obecnie wydruk UV. Oznacza to, że obraz jest przenoszony bezpośrednio w strukturę szkła. Nie wykorzystuje się żadnych klei czy laminatów. Zapewnia to niesamowitą trwałość wykonanego elementu.

Obecnie istnieje możliwość wykonania nadruku bardzo wysokiej jakości. Dlatego wielu klientów decyduje się na obrazy na szkle. Stanowią one ozdobę, która wykorzystać możemy w każdym pomieszczeniu. W przypadku kuchni najbardziej popularne jest szkło na ścianę. Zapewnia ono bardzo duży komfort użytkowania. W przeciwieństwie do płytek ceramicznych szkło nie posiada dużej ilości łączeń, które są podatne na zabrudzenia. Dlatego szkło jest dużo łatwiejsze w utrzymaniu. Co prawda cena wykonania aranżacji opartej o zadrukowane szkło może być większa niż innych metod jednak oszczędności zostaną wygenerowane za pośrednictwem łatwości w montażu.

Montaż paneli szklanych zajmuje maksymalnie kilkadziesiąt minut. Ponadto jednolita powierzchnia panelu pozwala uniknąć wielu niedoskonałości związanych z montażem. Wykorzystanie szkła jest obecnie bardzo popularnym sposobem modernistycznego wykończenia wnętrza. Pozwala to na uniknięcie wrażenia, że projektowane wnętrze jest zimne i surowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *