W poszukiwaniu dostawców Internetu

Poszukiwania tego typu stają się coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstwa jakim jest Internet, posiada większą wiedzę na temat ważnego parametru jakim jest przepustowość łącza oraz wykorzystuje Internet do celów zarówno rozrywkowych jak i biznesowych. Poradnik tek pozwoli Państwu znaleźć rzetelną firmę oraz jej ofertę z Państwa okolicy. Pamiętajmy, że biorąc Pakiety typu Internet + Telewizja + Telefonia, możemy w skali miesiąca zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych, niż w przypadku korzystanie z usług wielu firm, oddzielnie do każdej usługi.

Prędkość Internetu – jaką należy wybrać?

Aby móc w dzisiejszych czasach swobodnie korzystać z Internetu oraz jego różnego rodzaju dogodności tj. wypożyczalnie VOD, konferencje, oraz wiele innych np. biznesowych rozwiązań ważnym parametrem jest przepustowość łącza. Do zastosowań domowych minimalną optymalną prędkością jaką powinniśmy wybrać jest 10 Mbit/s. Prędkość ta pozwala na pobieranie danych z szybkością 1MB/s. Czyli plik 700 MB będziemy pobierać w kilka / kilkanaście minut, zaś pliki o małych rozmiarach 10 – 20 MB w kilka sekund. Prędkość takiego Internetu pozwoli nam na swobodne korzystanie z wypożyczalni VOD oraz prowadzenie wideokonferencji. Jeżeli potrzebujemy Internetu do rozwiązań biznesowych to powinniśmy się zastanowić nad ofertami powyżej 50 Mbit/s, czyli 50 Mbit/s, 100 Mbit/s czy 150 Mbit/s a nawet 200 Mbit/s. Wszystko zależy od tego do jakich celów będziemy wykorzystywać nasze łącze.

Poszukiwania – step by step

Pierwsze kroki naszych poszukiwań powinniśmy skierować do wyszukiwarki google. To właśnie tam znajdziemy informacje na temat firm, które świadczą usługi ISP w danej okolicy, aby tego dokonać należy w polu wyszukiwania wpisać słowo Internet + nazwa miejscowości w której otrzymanie oferty nas interesuje. Dla przykładu aby uzyskać ofertę dla miejscowości Ruda Śląska, będziemy musieli wprowadzić słowo Internet Ruda Śląska, dzięki czemu po chwili otrzymamy listę stron dostawców z Rudy Śląskiej, bądź listę stron skupiających firmy ISP z tego rejonu.

Drugi krok naszych poszukiwań to przeglądniecie wszystkich ofert oraz wybranie 2-3 najbardziej atrakcyjnych.

imac-605421_1280

Trzeci krok to znalezienie informacji na temat firm, których dotyczą wybrane oferty. Jeżeli poznamy opinię innych użytkowników na temat danej firmy, będziemy w stanie ocenić czy jest ona rzetelna i możemy powierzyć jej świadczenie nam usług IT. Pamiętajmy jednak aby do niektórych opinii podchodzić z dystansem, a zwłaszcza do opinii od osób, które posiadają jedynie 1-2 komentarze, bądź które niedawno się tylko zarejestrowały. Wiele firm działa na szkodę swojej konkurencji i wynajmuje firmy do pisania fałszywych opinii na ich temat. Dlatego pamiętajmy aby podejść do tego tematu z lekkim dystansem i szukać opinii w wielu miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *