Wirtualna przestrzeń dla firm

Obecnie posiadanie własnej firmy wymaga założenia strony internetowej. W ten sposób dotrzemy nie tylko do wielu potencjalnych klientów, ale też otrzymamy możliwość przedstawienia pełnej oferty stosunkowo niedużym kosztem. Sprawa jest tym bardziej istotna, jeśli zamierzamy specjalizować się w stosunkowo nietypowych usługach, jak chociażby dostęp do poczty internetowej, serwerów, czy tworzenie stron www.

Podobnie, jeśli zamierzamy działać w obszarze telewizji internetowej. Nie inaczej będzie to wyglądać w przypadku chęci założenia własnego radia internetowego, nawet jeśli jesteśmy osobą prywatną. W tym wszystkim pomogą nam serwery dedykowane, które są specjalną, wirtualną przestrzenią, jaką możemy dowolnie zarządzać. Duże firmy mogą wymagać więcej, stąd też wiele spółek hostingowych oferuje specjalne łącza od 10 Mbps do nawet tak dużych wartości jak 1 Gbps. To wszystko oferowane jest w specjalnych pakietach typu internet symetryczny.

Jeszcze innym, nie mniej ciekawym rozwiązaniem, nie tylko do celów biznesowych są tak zwane serwery vps. Cóż to takiego? Otóż jest to specjalna wirtualna maszyna, która jest częścią tak zwanej chmury albo węzła, jednakże nie jest to ani serwer fizyczny ani dedykowany. Tego typu technologię dzieli się na KVM, a zatem maszyna wirtualna, która jest całkiem odrębnym środowiskiem oraz kontener, czyli wirtualne środowisko, jakie jest częścią konkretnego systemu operacyjnego. Wiele firm myli często tego typu technologie, nie wiedząc do końca na co się zdecydować. Sprawy nie ułatwiają rozmaite spółki hostingowe, które oferują teoretycznie serwer wirtualny, ale w praktyce to po prostu usługa hostingowa, gdzie znajduje się funkcjonalność typowa dla serwera DNS oraz do tego dochodzi możliwość założenia konta e-mail oraz własna strona internetowa. Dlatego też przed wyborem jakiegokolwiek rozwiązania – dobrze poczytać więcej na temat tego, co tak naprawdę ono oferuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *