Wszechobecna kostka brukowa

kostka brukowa

Kostkę brukową możemy w dzisiejszych czasach spotkać niemal wszędzie. Znajdziemy ją na podjazdach do garaży, chodnikach wokół domu i w ogrodzie. Jest ona wszechobecna również w inwestycjach miejskich. Pojawiają się coraz to nowe chodników z kostki, jak również niektóre uliczki o uspokojonym ruchu otrzymują kostkową jezdnię. Kostka pojawia się również na wielkich parkinach pod hipermarketami i centrami handlowymi, a także niejednokrotnie stanowi powierzchnię placów i parkinów baz firm transportowych, po których poruszają się pojazdy ciężkie. Można by rzec, że kostka brukowa stała się wszechstronna i uniwersalna, oraz sprawdza się w każdych możliwych warunkach.

Kostka może być fazowana jak i bezfazowa. Fazowanie powoduje powstanie charakterystycznych rowków na łączeniach kostki, którymi odpływa nagromadzona woda. Kostka bezfazowa natomiast tworzy gładką i jednolitą powierzchnię, ale może powodować zaleganie na niej kałuż wody. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele kolorów kostki, wobec czego możemy układać ją w skomplikowane wzory i kompozycje.

Kostka brukowa Kraków na stałe zagościła w inwestycjach deweloperskich. Niemal każde nowe osiedle domków czy bloków wielorodzinnych posiada chodniki i parkingi wyłożone z kostki. Dotyczy to zarówno parkingów nadziemnych i podziemnych. Na osiedlowych alejkach często znajdziemy różne oryginalne wzory ułożone z kostki, dzięki czemu osiedle nabiera oryginalnego klimatu.

Kostkę brukową znajdujemy również bardzo często na wszelkiego rodzaju parkinach. Wchodzą w to parkingi i place należące do dużych firm transportowych, logistycznych i spedycyjnych, na których parkują ciężarówki i ciężkie zestawy pojazdów. Brukarstwo Kraków zapewnia, że dla współczesnej kostki brukowej nie stanowi to jednak żadnego wyzwania, ponieważ wykonana jest z materiałów odpornych na duży nacisk pojazdów po niej jeżdżących i parkujących na niej.

One Response to Wszechobecna kostka brukowa

  1. brukkwiat pisze:

    w Krakowie pięknie brukują… http://brukkwiat.pl też jest tego przykładem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *