Wybieramy odpowiednie obrazy do salonu.

Umiejętny dobór obrazów do swojego domu, szczególnie zaś do salonu, w którym przecież będziemy spędzać stosunkowo dużo czasu to bardzo ważna sprawa, bowiem przekładać będzie się na nasze poczucie komfortu i ekskluzywności naszego domu. Dlatego też, powinniśmy tutaj raczej unikać obrazów tworzonych przez domorosłych artystów, a sprzedawanych za niewielkie kwoty w podmiejskich galeryjkach. Jeśli chcemy aby nasz salon prezentował się naprawdę ekskluzywnie, warto tutaj inwestować w prawdziwą sztukę, chociażby w prace polskich młodych artystów, takich jak Zofia Błażko, czy też Tomasz Sętowski.

Gdzie pozyskać tego typu obrazy?

Aby znaleźć obrazy odpowiedniej wartości artystycznej, na przykład twórczość wspomnianych powyżej artystów młodego pokolenia, należy wybrać się do jednej z lepszych galerii. W tym szczególnym przypadku warto odwiedzić galerię Tadeo Art w Bielsku Białej, która prezentuje prace wymienionych wyżej artystów, przy czym niektóre z nich jeszcze są możliwe do zakupu, niemniej zdecydowana większość pochodzi z prywatnych kolekcji i jest udostępniona galerii tylko na czas prezentacji. Dzieła takich artystów jak właśnie Zofia Błażko, na chwilę obecną osiągają dość spore koszty, bardzo często sięgające dziesięciu tysięcy złotych, co jest tylko i wyłącznie dowodem na wysoką wartość artystyczna przedstawianych tutaj prac. Na stronie galerii, pod adresem tadeo-art.pl możemy zobaczyć miniatury obrazów, które powinny nas przekonać do stwierdzenia iż jest to naprawdę bardzo wysoki poziom artystyczny, a co za tym idzie, warto w tego rodzaju obrazy zainwestować bowiem z cała pewnością podniosą estetykę wnętrz naszego domu.

Czym się kierować podczas wyboru obrazów do domu?

W tym przypadku bardzo ważnym elementem jest ich kolorystyka oraz sam temat, bowiem od tego zależne jest to, do których części naszego domu będą tego typu obrazy pasowały. Rzecz jasna iż żadnego z aktów nie będziemy wieszali w salonie, niemniej jednak w prywatnej sypialni, już jak najbardziej jest to możliwe. Do salonu natomiast warto wybierać obrazy martwej natury, czy też zwierząt, oraz wszelkiego rodzaju portrety. Można także w przypadku nowoczesnego wystroju wnętrz, zdecydować się na któreś z futurystycznych prac artystów młodego pokolenia, a tego typu twórczości wśród nich nie brakuje. Generalnie trzeba tutaj powiedzieć, iż obrazy artystów młodego pokolenia, stanowią bardzo dobre rozwiązanie w celu podniesienia poziomu estetyki wystroju wnętrz, oraz ich uatrakcyjnienia, sprawienia, iż będziemy czuć się o wiele lepiej i bardziej komfortowo, wobec czego ich zakup warto starannie przemyśleć i poprawnie dokonać wyboru. Tym bardziej iż praktycznie każda dobra i renomowana galeria malarstwa nowoczesnego oferuje nam dodatkowo wszelkiego rodzaju zniżki i promocje na dzieła wielu bardzo znanych, młodych, polskich artystów.

Podsumowanie

Reasumując, należy tutaj powiedzieć, iż polska sztuka współczesna w zakresie malarstwa i grafiki ma się bardzo dobrze, zaś młodzi artyści są bardzo twórczy, przez co też na rynek trafia bardzo duża ilość wspaniałych dzieł sztuki. Warto więc inwestować w ich obrazy, które w przyszłości z cała pewnością będą jeszcze bardziej kosztowne, ale przede wszystkim prezentują one wysoką wartość artystyczną a co za tym idzie, ich zawieszenie w swoim domu podnosi jednocześnie jego ekskluzywności i estetykę wystroju wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *