Wybór DJ-a na własne wesele.

Jedną ze zdecydowanie najistotniejszych kwestii w przypadku organizacji imprezy weselnej będzie wybór oprawy muzycznej, a w zasadzie osoby, lub osób, które za tę oprawę będą odpowiedzialni. Możemy tutaj zdecydować się zarówno na zespół muzyczny, jak również na DJ-a weselnego, przy czym każde z tych rozwiązań, będzie charakteryzować się swoimi wadami i zaletami. W zasadzie to trudno jest w tym przypadku powiedzieć, która opcja jest lepsza, bowiem będzie to dość zindywidualizowana sprawa. Warto tutaj więc określić swoje wymagania w kwestii oprawy muzycznej, aby przekonać się, czy w naszym przypadku potrzebny będzie DJ na wesele, czy lepszym rozwiązaniem okaże się zespół muzyczny.

Określanie naszych potrzeb względem oprawy muzycznej.

Tak jak o tym wspomnieliśmy, zacząć trzeba będzie od określenia swoich wymagań w zakresie oprawy muzycznej. Będziemy tutaj więc musieli określić kilka parametrów opisujących czego tak właściwie oczekujemy, a w odpowiedzi będziemy mogli ustalić, czy lepszą opcją będzie dla nas zespół muzyczny czy też może DJ ze Śląska. Najważniejsze kwestie, które musimy tutaj ustalić będą takie:

  • Czy interesuje nas muzyka na żywo czy też wolimy muzykę w oryginalnym wykonaniu? – muzyka na żywo – zespół weselny / muzyka oryginalna – DJ na wesele.
  • Na jakie koszty związane z oprawą muzyczną możemy sobie pozwolić? – zespół muzyczny będzie o wiele droższy od DJ-a.
  • Jaką przestrzenią dla muzyków dysponuje lokal w którym organizujemy imprezę weselną? – zespół muzyczny wymaga większej przestrzeni niż DJ na wesele.

W zasadzie już po tym trzech pytaniach możemy określić, która opcja będzie dla nas korzystniejsza. Pozostaje nam jeszcze tylko wybrać odpowiedniego DJ-a czy też odpowiedni zespół.

Wybór DJ-a na wesele.

Posłużymy się tutaj przykładem DJ-a na wesele, aby zobrazować mniej więcej proces wyboru. Przede wszystkim trzeba będzie znaleźć stosunkowo sporą ich liczbę, aby nasz wybór był jak najszerszy. Następnie na starcie możemy odrzucić wszystkich tych, którzy nie posiadają swojej strony internetowej (obecnie jest to podstawa). Z pozostałych kandydatów, wybieramy tych, którzy naszym zdaniem mają najlepsze portfolio. Z reguły będą zamieszczać oni na swoich stronach duże ilości zdjęć oraz nagrań wideo z imprez weselnych na których puszczali muzykę, toteż warto sobie zobaczyć jak to wyglądało w praktyce na poprzednich imprezach. Warto zwrócić także uwagę na kwestię prowadzenia imprezy przez danego DJ-a, bowiem dziś DJ, to musi być prawdziwy DJ Wodzirej, który poza puszczaniem muzyki z płyt CD, będzie także zagrzewać gości weselnych do tańca i prowadzić niezbędne zabawy weselne. W końcu wesele w naszym kraju nie obejdzie się bez oczepin i innych, tradycyjnych już zabaw weselnych. Dobry DJ musi być po prostu jednocześnie dobrym wodzirejem, który poprowadzi całą imprezę weselną i zagwarantuje nam wysoki poziom zabawy przez cały czas trwania imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *