Wybór nowych do domu jednorodzinnego.

Kompleksowy remont naszego starego domu jednorodzinnego będzie wymagać stosunkowo sporych nakładów finansowych, przede wszystkim w kwestii wymiany okien, gdyż to właśnie one będą się przekładać na zdecydowanie największe straty energetyczne. Szacuje się, iż stare okna prowadzą do strat energetycznych na poziomie 25-50%, co jest bardzo wysoką wartością. Montując nowe, energooszczędne okna o niskim współczynniku przenikania ciepła, można ograniczyć koszty ogrzewania domu o co najmniej 15-35%, co już w wielu przypadkach będzie stanowić niemałe pieniądze w skali całego sezonu grzewczego. Warto tutaj więc przyjrzeć się tej kwestii nieco bliżej, aby w trakcie przeprowadzania prac remontowych, mieć wiedzę, jak się za to wszystko zabrać.

Dobór nowych okien

Przede wszystkim, przed podjęciem jakichkolwiek wiążących w tym temacie decyzji, będziemy musieli koniecznie zastanowić się nad kwestią tego, czy nowe okna brać na wymiar, czy też zakupić rozmiary standardowe i dopasować otwory okienne w naszych domach. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, niemniej jednak po bardziej wnikliwej analizie, możemy przekonać się, iż o wiele lepiej jest kupić jednak okna w wymiarach standardowych i dopasować do nich swoje otwory okienne. Takie okna są z reguły o około 20% tańsze niż okna robione na wymiar, więc już będziemy mieć pewne oszczędności, a co więcej, przy następnej wymianie okien nie będziemy mieć już jakichkolwiek trudności. Po prostu raz dopasujemy nasze otwory okienne do standardowych wymiarów okien, i w przyszłości z tego tytułu już nie będziemy mieć jakichkolwiek trudności. Oczywiście musimy tutaj pamiętać, iż kupując okna PCV – sklep w Bielsku Białej powinien dostarczyć nam pełną ich specyfikację techniczną w zakresie wymiarów, typu mocowania, oraz parametrów technicznych, w tym przede wszystkim ich współczynnika przenikania ciepła, abyśmy mogli przeprowadzić konkretne obliczenia w zakresie strat energetycznych przy zastosowaniu poszczególnych modeli nowych okien PCV.

Kwestie estetyczne.

Oczywiście bardzo ważną rolę w tym przypadku będą także pełnić względy estetyczne, tym bardziej, iż na chwilę obecną w sumie bez większych trudności znajdziemy nowo produkowane okna PCV, które swoją estetyka będą w stanie bezproblemowo dorównać nawet oknom drewnianym. Nowoczesne technologie produkcyjne oraz nowe materiały będą pozwalały nam osiągać wyjątkowo dobre efekty estetyczne. Warto także zwrócić swoją uwagę na kwestie wygody eksploatacji oraz zabezpieczeń antywłamaniowych. Szczególnie ta druga kwestia będzie szalenie istotna, bowiem pierwsze okna PCV, jakie pojawiły się na rynku kilkadziesiąt lat temu, niestety były stosunkowo łatwe do sforsowania przez potencjalnych złodziei. W przypadku pozostawienia okna uchylonego, wystarczyło wcisnąć pomiędzy szczelinę rękę i uchylić klamkę. Obecnie jednak okna posiadają zabezpieczenie, które nie pozwala na jakiekolwiek ruchy klamką okna, przy mikro uchyłach, co już w zupełności powinno być wystarczającym zabezpieczeniem przed ewentualnym włamaniem podczas naszej chwilowej nieobecności w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *