Wybór polisy ubezpieczeniowej dla rolnika.

każdy rolnik prowadzący gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni areałów uprawnych przekraczającej 1ha, obowiązany jest do wykupienia ubezpieczenia OC dla rolników. O ile ustawodawca nakłada na rolnika obowiązek wykupienia polisy to już w kwestii wyboru ubezpieczalnie nie jest rygorystyczny i rolnik może dowolnie sam ja wybrać. Może także co roku ja zmieniać, jeśli warunki ubezpieczenia przestaną mu odpowiadać, lub stwierdzi, że obecny ubezpieczyciel nie dość dostatecznie dba o jego interesy. Zobaczmy wobec tego jak wybrać sobie ubezpieczalnię, aby wszystkie kwestie z tym związane były jak najbardziej bezpieczne, a sam rolnik, mógł spokojnie spać.

Wybieramy ubezpieczalnię.

Każda ubezpieczalnia oferuje zupełnie inne warunki ubezpieczeń OC dla rolników, wobec czego należy tutaj zacząć od odpowiedniego porównania poszczególnych ofert. Można to oczywiście przeprowadzić ręcznie, aczkolwiek o wiele lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z profesjonalnej porównywarki ofert polis ubezpieczeniowych dla rolnictwa. Tego typu narzędzie znaleźć można na przykład na stronie moja polisa, gdzie bez trudu znajdziemy odpowiednią ubezpieczalnię. Musimy tutaj jednak zwrócić uwagę nie tylko na sam roczny koszt opłat z tytułu ubezpieczenia, ale Take na szczegółowe warunki wypłaty odszkodowań. Chodzi nam głównie o to, aby dopasować ofertę do swoich potrzeb i finansowych możliwości. Niezależnie od tego, każde ubezpieczenie będzie wykupywane na rok czasu a obowiązek posiadania polisy pojawia się dokładnie w dniu, w którym rolnik przejął gospodarstwo we władanie. W przypadku braku polisy ubezpieczenia rolniczego, niestety ale trzeba będzie zapłacić mandat karny, w wysokości uregulowanej odrębnymi przepisami.

Dobrowolne ubezpieczenie.

Rolnicy nie podlegający obowiązkowym ubezpieczeniom mogą zawsze skorzystać z dobrowolnych ubezpieczeń. Ma to tę zaletę, iż jako dobrowolne OC rolników nie trzeba go wykupić w dniu przejęcia gospodarstwa we władanie i nie trzeba regularnie co roku odnawiać. Można na przykład zapomnieć i nową polisę kupić z tygodniowym opóźnieniem i nikt nikogo nie będzie karać mandatami czy też grzywnami. Generalnie rzecz ujmując, można powiedzieć, iż wszelkiego rodzaju ubezpieczenia rolnicze będą bardzo dobrym rozwiązaniem zabezpieczającym interesy gospodarstw rolnych na wypadek wszelkiego rodzaju zdarzeń losowych powodowanych poprzez samą działalność, jak i zdarzeń wywoływanych przez działanie sił przyrody. Po prostu w sytuacji wypadku, nie trzeba będzie kosztów z nim związanych pokrywać z własnej kieszeni, gdyż całość kosztów będzie zawsze pokrywać ubezpieczalnia, w której wykupiona została odpowiednio dopasowana polisa OC dla rolnika czy tez ubezpieczenie budynków rolnych. Koszt z tym związany nie jest wysoki, a w dodatku jest to opłata roczna, wobec czego nie pociąga to za sobą poważniejszych konsekwencji finansowych, zaś bezpieczeństwo rośnie w bardzo wyraźny sposób, a to jest w tym przypadku kwestią zdecydowanie najważniejszą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *