Wyjazd na trekking w rejonie Mont Blanc.

Wśród wielu różnorodnych ofert biur podróży, w zakresie organizacji wyjazdów na wycieczki trekkingowe, zdecydowanie najbardziej popularnym wyjazdem jest wyjazd w okolice Mont Blanc, w ramach którego możliwe jest zobaczenie słynnej już miejscowości olimpijskiej Chamonix tuż u stóp Mont Blanc, najwyższego szczytu alpejskiego. Jedną z firm oferujących nam tego typu jest biuro podróży Apter, które organizuje wyjazdy w okolice Mont Blanc już od ponad dziesięciu lat, a co za tym idzie, możemy mieć pewność, iż wyjazd jest zawsze bardzo dobrze zorganizowany i zawsze wybrana jest najlepsza trasa przejścia, zapewniająca niesamowite wrażenia oraz odpowiednią porcję aktywności fizycznej. Zobaczmy na jakie jeszcze korzyści możemy liczyć decydując się na tego typu wyjazd.

Przebieg całego wyjazdu na trekking.

W pierwszej kolejności warto sobie powiedzieć nieco o przebiegu całego wyjazdu. Składa się on z 11 dni, z czego pierwszy i ostatni dzień stanowią dni wyjazdu oraz powrotu do kraju. W dniu w drugim będziemy przejazdem przez Słowację i Austrię aż do Włoch, w rejon docelowego szczytu czyli Mont Blanc. Popołudniom zaplanowany jest przyjazd na miejsce oraz zakwaterowanie w Dolinie Aosty, posiłek, czas wolny, oraz nocleg.

Od następnego jednak dnia, nie będzie już tak lekko i trzeba liczyć się z konieczność wczesnej pobudki, szybkiego śniadania, oraz wyruszania w trasę, bowiem najbliższe kilka dni spędzimy przede wszystkim w drodze. Poniżej można zapoznać się z całą trasą przemarszu, czy też przejazdu, przy czym warto pamiętać, iż każdego dnia będzie możliwe także dobrowolne skrócenie trasy, dzięki czemu osoby o słabszej kondycji i sile fizycznej, mogę udać się do celu w prostszy sposób. Jest to bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla najmłodszych najstarszych, niemniej jednak przejście trasy wariantem podstawowym zapewni nam zdecydowanie największą liczbę atrakcji.

  • Dzień 3: Courmayeur – Grand Col Ferret – Ferret. Grand Col St. Bernard. Nocleg w okolicach Wielkiej Przełęczy św. Bernarda – Gran S. Bernardo, hotel**.
  • Dzień 4: Col de la Forclaz – Col de Balme – Tre le Champ. Nocleg na miejscu, pod Col de Balme – bez dojazdu autokarem.
  • Dzień 5: Tre le Champ – Lac Blanc – Chamonix Las Praz. Nocleg na miejscu, w Chamonix – hotel**- bez dojazdu autokarem.
  • Dzień 6: Chamonix – Aiguille du Midi – Mer de Glace. Nocleg na miejscu, w Chamonix – hotel** – bez dojazdu autokarem.
  • Dzień 7: Les Houches – Col de Tricot – Les Contamines – Montjoie. Nocleg w Chamonix – hotel** – dojazd autokarem ok. 20 km.
  • Dzień 8: Les Contamines – Montjoie – Col du Bonhomme – Les Chapieux. Nocleg w górach, na miejscu, bez dojazdu autokarem.
  • Dzień 9: Les Chapieux- Glaciers- Col de la Seigne – Val Veny. Nocleg w Dolinie Aosty, hotel**
  • Dzień 10: Courmayeur – masyw Mont de la Saxe

Jak więc widać, zdecydowaną większość czasu spędzimy w hotelu w Chamonix, co powinno być dla nas tutaj bardzo istotną atrakcją, bowiem jest to już legendarna wręcz miejscowość. Można więc powiedzieć, iż wszystkie, oferowane nam wycieczki trekkingowe w rejonie Mont Blanc w 2016 przez biuro podróży Apter.pl, będą bardzo dobrą formą wypoczynku w aktywnych jego odmianach, a co za tym idzie, warto wykorzystać, nadarzającą się okazję, i jak najszybciej podjąć decyzję o zakupie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *