Wymarzony urlop w Dolomitach

Każdy wyjazd urlopowy należy bardzo starannie zaplanować, przede wszystkim pod kątem kierunku wyjazdu. Powinniśmy tak dobrać kierunek wyjazdu aby zapewnić sobie maksymalny poziom wypoczynku, rekreacji i wrażeń. Dlatego też, planując swój wyjazd na urlop warto wziąć pod uwagę Dolomity, jako jeden z ciekawszych i bardziej atrakcyjnych regionów do zwiedzenia. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej temu, jakie mamy możliwości, oraz jakie atrakcje czekają na nas w Dolomitach. Sprawdźmy jak będzie wyglądać nasz urlopowy wyjazd w tym kierunku, zanim podejmiemy ostateczną decyzję w tej sprawie.

Nieco informacji o regionie.

Dolomity to pasmo górskie znajdujące się w północno-wschodniej części Włoch, w całości leżące na ich terenie. Najwyższym szczytem Dolomitów jest Punta Penia (3342 m n.p.m.) w masywie Marmolada. Drugim co do wielkości jest Antelao (3263 m n.p.m.). Na chwilę obecną Dolomity stanowią bardzo popularny kierunek wyjazdów trekkingowych, przede wszystkim przez wzgląd na liczne atrakcje turystyczne oraz niezapomniane widoki górskie. Jest to także dobre miejsce do uprawiania turystyki rowerowej. Dużą ilość atrakcyjnych urwisk i pionowych ścian znajdą tutaj także pasjonaci wspinaczki górskiej. Generalnie można powiedzieć, iż jest to teren wyjątkowo atrakcyjny turystycznie, toteż w ostatnich latach staje się coraz bardziej oblegany przez wielu turystów.

Wakacje w Dolomitach.

W związku z powyższym, trzeba tutaj powiedzieć, iż wakacyjny wyjazd trekkingowy w Dolomity to bardzo ciekawa opcja dla wszystkich tych, którzy czas urlopu spędzać lubią w aktywny sposób. Liczne szlaki górskie, zarówno piesze jak i rowerowe, zapewniają każdemu turyście, iż w Dolomitach nie będzie się nudzić. Także zimą znajdziemy tutaj mnóstwo atrakcji skierowanych przede wszystkim do pasjonatów białego szaleństwa.

Jednym słowem trzeba przyznać, iż dla wszystkich pasjonatów trekkingu wysokogórskiego, Dolomity stanowią bardzo ciekawą opcję urlopową, którą należy koniecznie wziąć pod uwagę podczas planowania swojego urlopu. Co prawda wyjazd wiąże się z koniecznością poniesienia sporych kosztów, niemniej jednak warto je pomieść, bowiem wrażenia na jakie możemy tutaj liczyć, należą do najlepszych. Z całą tez pewnością, każdy, kto skorzysta z tej opcji będzie w stu procentach zadowolony, a po powrocie jeszcze przez długi czas będzie wspominać liczne wycieczki, piesze i rowerowe oraz zapierające dech w piersiach widoki.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, należy tutaj stwierdzić, iż wyjazd trekkingowy w Dolomity to opcja nader ciekawa i atrakcyjna dla pasjonatów górskich podróży. Trzeba będzie się tutaj odpowiednio do wyjazdu przygotować, oraz wyposażyć, aczkolwiek dla klasycznego wyjazdu nie jest potrzeby żaden specjalistyczny sprzęt. Wyjątkiem będą sytuacje, kiedy w czasie wyjazdu będziemy chcieli skorzystać z możliwości wspinaczki na tutejszych urwiskach górskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *