Wynajmujemy mieszkanie w centrum miasta

Wielu, szczególnie młodych ludzi, w pewnym wieku, po osiągnięciu pewnego poziomu niezależności finansowej, decyduje się na wyprowadzenie z domu od rodziców. Niestety ich niezależność finansowa, nie jest na tyle rozbudowana, aby zagwarantować sobie możliwość zakupu własnego domu czy też mieszkania, w związku z czym, bardzo często decydują się oni na wynajęcie mieszkania. Ze względów finansowych, bardzo często w grupie przyjaciół, bowiem takie podejście z cała pewnością będzie dla nich bardziej opłacalne finansowo. Przyjrzyjmy się nieco bliżej zagadnieniom wynajmu mieszkań w centrum miasta, aby zapewnić młodym ludziom podstawowe informacje w tym zakresie.

Dobór odpowiedniej lokalizacji

Niezależnie od jakichkolwiek okoliczności, przede wszystkim, całe zadanie należy rozpocząć od znalezienia mieszkania w odpowiadającej nam lokalizacji. Musimy przecież uwzględnić potrzeby wszystkich współlokatorów. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na przestrzeń mieszkalną, bowiem tutaj minimalnymi wymaganiami zapewniającymi odpowiedni poziom komfortu, będzie zapewnienie sobie po jednym pomieszczeniu dla każdego z lokatorów, celem zapewnienia prywatności i ewentualnie jednego pomieszczenia wspólnego. Będzie to rzecz jasna przydatne w przypadku kiedy wynajmujący stanowią dość zgraną grupę przyjaciół, którzy lubią razem obejrzeć mecz, czy jakiś film w telewizji.

Koszty wynajmu.

Tutaj trzeba przede wszystkim uwzględnić możliwości finansowe wszystkich najemców, bowiem nie każdego stać na luksusowe mieszkanie w centrum miasta, nawet tak niewielkiego jak chociażby Rybnik, gdzie cena może kształtować się nawet na poziomie 1500 PLN za miesiąc, przy trzypokojowym mieszkaniu. Oczywiście mamy tutaj także do dyspozycji tańsze mieszkania na wynajem w Rybniku, w cenach bardziej przystępnych, niemniej jednak w nieco gorszych lokalizacjach. Trzeba zdać sobie sprawę iż mieszkanie w zadbanym bloku, zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie rynku, czyli w ścisłym centrum będzie nas kosztować około 1500 złotych właśnie. Generalnie rzecz ujmując, trzeba będzie przygotować się na dość spore koszty samego wynajmu, a do tego trzeba jeszcze przecież doliczyć wszelkie media, oraz wyżywienie. Samodzielne mieszkanie nie jest wcale takie kolorowe jakby się to mogło pozornie wydawać, niemniej jednak jest dobrym rozwiązaniem dla młodego człowieka, bowiem pozwala mu nauczyć się samodzielności.

Samodzielnie czy lepiej przez agencję?

To już ostatnia, bardzo ważna kwestia, na którą musimy zwrócić szczególną uwagę. Otóż obydwa rozwiązania mają swoje zalety ale i również wady. Wynajmując samodzielnie, będziemy podpisywali umowę bezpośrednio z właścicielem mieszkania, i to z nim będziemy załatwiali wszystkie formalności, wraz ze spisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego. W tym przypadku nie będziemy jednak mieli gwarancji uczciwości sprzedawcy, który może ukryć istotne wady mieszkania. Jeśli zaś zdecydujemy się na wynajem za pośrednictwem agencji, zyskam przede wszystkim gwarancję, iż mieszkanie będzie dokładnie sprawdzone pod względem technicznym przez pracowników agencji.

Aktualna listę mieszkań do wynajęcia w Rybniku znajdziemy pod adresem biura nieruchomości kotwicki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *