Wyposażenie dla lakierni przemysłowej.

Jednym ze zdecydowanie najważniejszych wymagań w kwestii prawidłowego wyposażenia przemysłowych lakierni, jest zapewnienie odpowiedniego filtrowania powietrza, zarówno tego, wtłaczanego do wnętrza pomieszczeń roboczych, jak i tego, odprowadzanego na zewnątrz. Chodzi tutaj głównie o to, aby wewnątrz lakierni zagwarantować sobie maksymalnie czyste i dogodne warunki do pracy, zaś na zewnątrz odprowadzać powietrze w jak największym zakresie oczyszczone z chemicznych zanieczyszczeń, aby nie wpływać na zanieczyszczenie środowiska. W tym celu należy zapewnić odpowiednią wentylację, wraz z filtrami, których zadaniem będzie zatrzymywanie wszelkich zabrudzeń oraz lotnych substancji chemicznych, w celu ich bezpiecznego usunięcia. Zobaczmy zatem, w jaki sposób zagwarantować sobie wysoki poziom bezpieczeństwa pracy, oraz dlaczego odpowiednie filtrowanie ma tak wielki wpływ na jakość usług lakierniczych.

Wpływ filtrowania na jakość procesu lakierniczego.

W pierwszej kolejności skupmy się tutaj na kwestii tego, dlaczego powietrze wprowadzane do pomieszczeń lakierniczych musi być oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż w procesie lakierowania, jakiekolwiek pyłki i inne zanieczyszczenia lotne, będą wywierać negatywny wpływ na jakość procesu lakierniczego, mieszając się z mgiełką lakierniczą i osiadając na świeżo nałożonych powłokach lakierniczych. Dlatego też, staranne i dokładne oczyszczenie powietrza będzie tutaj wyraźnie podnosić jakość wykonywanych prac lakierniczych, zapewniając wysoki poziom czystości powłok lakierniczych, dzięki czemu będą one po prostu bardziej estetyczne a przede wszystkim bardziej trwałe, co jest tutaj bez wątpienia bardzo istotną kwestią. Warto tutaj zwrócić więc uwagę na odpowiednie filtry kasetowe w ofercie K System, które w przypadku prawidłowego montażu i doboru do warunków w danym warsztacie, będą w pełni zabezpieczać pomieszczenie przed zanieczyszczeniami z zewnątrz, zapewniając dogodne warunki do realizacji prac lakierniczych na wysokim poziomie.

O czym jeszcze pamiętać?

Oczywiście musimy także zwrócić uwagę na kwestie tego, aby na zewnątrz obiektu nie wydostawały się zanieczyszczenia chemiczne, przede wszystkim w postaci mgiełki lakierniczej, które mogą przyczyniać się do powstawania skażenia środowiska, wobec czego także i w tym aspekcie należy zastosować odpowiednie filtry, których zadaniem będzie zbieranie lotnych zanieczyszczeń chemicznych w celu ich późniejszej, bezpiecznej utylizacji. Także w tym zakresie firma K System jest w stanie zaoferować nam bardzo dogodne i bezpieczne rozwiązania, dostarczając nowoczesne filtry z serii PaintStop, które gwarantują wysoki poziom wiązania zanieczyszczeń chemicznych, przede wszystkim mgiełki lakierniczej, która jest tutaj zdecydowanie najpoważniejszym zagrożeniem. Jednym słowem należy tutaj zwrócić szczególną uwagę na kwestię filtrowania powietrza wprowadzanego i odprowadzanego z pomieszczeń lakierniczych, aby dzięki temu zapewnić sobie doskonałe warunki do pracy i nie doprowadzać do jakichkolwiek zanieczyszczeń środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *