Wystrój lat trzydziestych

łazienka retro

Styl vintage jest modny w wielu różnych dziedzinach związanych ze zdobnictwem. Bardzo często wykorzystywany jest obecnie w przypadku wykończenia wnętrz. Szczególnie popularne w ostatnich czasach są łazienki w stylu retro. Coraz częściej wypierają one popularne jeszcze niedawno nowoczesne zdobnictwa. Wystrój nawiązujący do lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia można osiągnąć na wiele sposobów. Przede wszystkim istotna jest odpowiednia kolorystyka.

Dominuje w niej biel z czernią, np. w przypadku płytek podłogowych ułożonych w szachownicę. W barwie płytek dopuszczalne są jeszcze stonowane écru, błękit lub delikatna zieleń. Taką kolorystykę płytek podłogowych i ściennych doskonale uzupełniają złote, srebrne lub miedziane akcenty. Oprócz samej kolorystki istotne jest również zdobnictwo, które jest właściwie sednem stylu retro. Obecnie na rynku można znaleźć wiele firm, które specjalizują się w produkcji stylizowanych elementów wyposażenia łazienek. Należą do nich między innymi umywali, baterie czy wanny. Łazienka retro wymaga przestrzeni, dlatego najlepiej jest rozwiązania tego typu wykorzystywać w dużych pomieszczeniach – np. w mieszkaniach w kamienicach. W przypadku niewielkich łazienek bujne zdobnictwo może wywołać niekorzystny efekt nagromadzenia zbyt wielu elementów.

Styl retro w zdobnictwie łazienkowym wiąże się również z wykorzystaniem dużych sprzętów, takich jak obszerne umywali, czy wanny na charakterystycznych nóżkach, których umieszczenie w niewielkiej przestrzeni może po prostu zakłócić komfort korzystania z danej łazienki. Decydując się więc na taki wystrój musimy zdecydować, czy faktycznie dysponujemy wystarczającym metrażem, aby odpowiednio wyeksponować  stylowe zdobnictwo. Jeśli nie – wyjściem może być wkomponowanie w wystrój jedynie pojedynczych akcentów retro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *