Za morzami, mazurami za siedmioma górami były sobie… wakacje

Wakacje czy urlop – niezależnie czy jeszcze się uczymy czy już pracujemy, z utęsknieniem czekamy na te dni wytchnienia. Każdy z nas chętnie by wtedy wyjechał gdzieś daleko by odsapnąć od trudów dnia codziennego. A miejsc oferujących wypoczynek mamy w Polsce mnóstwo dzięki wspaniałemu zróżnicowaniu naszego kraju – na północy mamy Morze Bałtyckie, na południu góry, miedzy nimi wiele różnych krain w tym słynne na Europe Mazury – Kraina Tysiąca Jezior. Szkoda tylko że czasu wolnego mało – gdzie więc jechać?

Polskie morze – cóż, nie jest może ono ciepłe jak Adriatyk albo Morze Czarne ale ma swój urok. Większość plaż jest czysta i zadbana, przyjemnie jest na nich się wygrzewać. Jadąc w okolice Słowińskiego Parku Narodowego zobaczymy piękne naturalne, nadmorskie tereny w tym wspaniałe wydmy. Ludzie lubiący naturę będą zachwyceni. Miasta również oferują masę atrakcji. Poza typowymi jak np. dyskoteki, kręgle, bilard mamy typowo morskie – można pojeździć na nartach wodnych albo statkiem – nieraz zdarzają się oferty rejsu repliką jakiegoś statku z dawnych czasów np. statkiem Wikingów.

Mazury – niby też woda i atrakcje podobne do nadmorskich. Tutaj jednak mamy jeziora otoczone pięknymi lasami, nieraz połączone ze sobą wąskimi przesmykami albo rzekami. Te urokliwe tereny stały się centrum polskich żeglarzy – w sezonie można zobaczyć setki żaglówek sunących po tafli jezior-a nie są one małe. Mazury są idealne do spokojnego wypoczynku, gdy chcemy się wyciszyć. Wakacje na Mazurach z pewnością będę udane. Zwłaszcza jeśli spędzimy je w wyjątkowym hotelu, np. w Mazurskim Raju. Więcej na www.mazurskiraj.pl/oferty/lato-wakacje.

Góry – coś co ja osobiście uwielbiam. Atrakcje cały rok. W zimę na ośnieżonych stokach można szusować na nartach czy snowboardzie, w okresach ciepłych zaś – wędrować szlakami. Jasne że można pojechać w góry pozwiedzać ładne miasta i napawać się widokiem skalnych olbrzymów z bliska ale kwintesencją wizyty w górach jest pójście na szlak, wejście wyżej by spojrzeć na naszą ojczyznę z góry. Górskie wędrówki są męczące, wymagają dobrej kondycji, ale widoki i radość ducha, że daliśmy radę, są warte zmęczenia ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *