Zabezpieczenie medyczne imprez

karetka

Złudzenia w życiu to często powód wielu nieporozumień i nieprzyjemności. Nie ma, co się oszukiwać, że coś jest białe, gdy ewidentnie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że takie nie jest. Często to właśnie nasze złudzenia i powiedzenie sobie przysłowiowego i jakże polskiego „jakoś to będzie” są przyczyną nieszczęścia. Obstawy medyczne nie są wyjątkiem od pułapki złudzeń, które oscylują w ich temacie.

Najniebezpieczniejsze jest wtedy zbycie tematu i zdanie się na łaskę szczęścia czy też uśmiech losu. Nieodpowiedzialność i lekkomyślność ludzka nie znają granic nawet w tak ważnym temacie. Ileż razy słyszało się już, że zabezpieczenie medyczne imprez wciąż pozostawia wiele do życzenia, bądź też zabrakło elementarnych przygotowań, co zaważyło na nieudzieleniu pomocy bądź też zaszkodzeniu poszkodowanemu na imprezie. O konsekwencjach nie ma, co się rozpisywać, bo wiadomo mogą być bardzo dramatyczne.

Złudzeniem jest myśleć, jako organizator, że zatrudnienie najtańszej firmy ratowniczej, niewiadomego pochodzenia, a co gorsze bez doświadczenia jest najlepszym rozwiązaniem.  Zanim się podpiszę umowę z taką firmą na konkretną usługę trzeba się dobrze zastanowić. W dzisiejszych czasach, bowiem należy mieć świadomość, że obstawy medyczne to również biznes, na którym ktoś zarabia. Nie ma w tym nic dziwnego jednak trzeba pamiętać, że zleceniodawca ma prawo wymagać pewnych standardów od firmy, którą wynajmuje a rzeczona firma ma się do nich dostosować albo najzwyczajniej w świecie nie podejmiemy współpracy. Pytanie tylko, czego wymagać? Organizator odpowiada za każdy najmniejszy szczegół imprezy i powinien dobrze orientować się w jej specyfice i poinformować ratowników medycznych o utrudnieniach czy możliwościach podwyższonego ryzyka na danej imprezie. Wiadomo, że zatrudniając firmę, która wykonywała już obstawy medyczne imprez w naszym typie organizatorzy ułatwiają sobie zadanie, ale nie zmienia to faktu, że profesjonalny organizator zadba by upewnić się, jaką renomę ma dana firma i czy na swoim koncie nie mają niepokojących incydentów. Nie ma bowiem co mieć złudzenia, że wszystkie firmy są równie dobre i świadczą usługi na tym samym poziomie. To właśnie charakteryzuje wolny rynek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *