Zakładanie firmy łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Historia polski jest historią obfitującą w zmiany. Monarcha, elekcje, zabory, wojny, komunizm aż w końcu czasy współczesne różniły się od siebie nie tylko sposobem sprawowania władzy, lecz w praktycznie każdym aspekcie funkcjonowania państwa. Na cel dzisiejszego artykułu obierzemy sobie działalności gospodarcze, które w znacznej mierze były zazwyczaj niszczone i budowane od podstaw.

Gospodarka w Polsce.

Ustrój komunistyczny opierał się na gospodarce centralnie sterowanej. Ceny oraz ilość produkowanego towaru były ustalane odgórnie. Państwowe komunistyczne sklepy w dzisiejszych czasach kojarzą nam się z długimi na dziesiątki metrów kolejkami oraz pustymi półkami. Działo się tak przez przydział odgórny towaru. Każdy cenniejszy surowiec transportowany był do Moskwy, gdzie ustalano za niego cenę, a następnie transportowano go w miejsca jego sprzedaży. Z powodu takiej polityki gospodarczej węgiel można było kupić taniej w Moskwie niż na śląsku. To tylko jeden z wielu przykładów. Na szczęście rozpad ZSRR pozwolił kapitalizmowi dotrzeć do naszego kraju. Polityka wolnorynkowa szturmem wdarła się w granice naszego państwa, aklimatyzując się właściwie w błyskawicznym tempie. Młodzi przedsiębiorcy wywęszyli potencjał gospodarczy naszego państwa i od razu rozpoczęli tworzyć swoje działalności. Jednak z zachodu razem z kapitalizmem przywędrowały również zachodnie firmy, które przecież rozwijały się prężnie w momencie, gdy w naszym państwie ludzie formowali kolejki po mięso. Polskie raczkujące firmy, które prosperowały zostały wykupione przez zachodnich potentatów, otwierając swe podwoje na zachodnie produkty. W dzisiejszych czasach nasza gospodarka zaczęła powoli doganiać naszych zachodnich sąsiadów. Polskie produkty są coraz częściej przychylnie przyjmowane za granicą, gdyż ze względu na (względnie) niskie zmechanizowanie polskiej produkcji, jakość naszych przetworów jest wyższa niż jakichkolwiek innych państw.

Dzisiaj jest dzień, w którym i ty możesz założyć swoją firmę.

Kilka papierków do podpisania, urządzenie lokalu, zatrudnienie ludzi. Niewiele jest potrzebne, by rozpocząć swoją działalność gospodarczą. Nie należy się obawiać porażki, gdyż istnieją takie firmy, jak ewaluacje.org, które pomogą nam zauważyć, co robimy źle. Przeprowadzając ewaluacje będziemy w stanie określić, co możemy poprawić, by nasze przedsiębiorstwo rozwijało się prężnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *