Zakup drzwi do domu

Kupno drzwi, to inwestycja na dłuższy okres. Niektóre drzwi od razu można ocenić, że dość szybko się rozlecą. Ale istnieją również inne czynniki, które mają wpływ na trwałość drzwi. Wydaje się, że wybór i zakup drzwi, to decyzja łatwa, szybka i co najważniejsza nie męcząca. A sytuacja wygląda zgoła odmiennie.

Po pierwsze trzeba się do tego przyłożyć, aby później uniknąć problemów z rozklejaniem czy opadaniem drzwi. To też warto dowiedzieć, się czy producent drzwi posiada jakieś certyfikaty, które gwarantują nam wysoką jakość.

Tak jak w innych dziedzinach, również i w tej istnieje instytut, który zajmuje się badaniem jakościowym każdych drzwi. Jest to Instytut Techniki Budowlanej i Państwowy Zakład Higieny.

Co jeszcze powinniśmy brać pod uwagę przy zakupie drzwi?

Drzwi nie muszą służyć tylko i wyłącznie do zamykania. Mogą one odgrywać jeszcze inne funkcje. Głównym celem drzwi jest przede wszystkim zapewnienie intymności.  Np. jeśli chcemy mieć w danym pokoju ciszę, wtedy musimy zamontować drzwi o podwyższonym standardzie dźwiękoszczelnym, dzięki czemu np. nie będziemy słyszeć bawiących się dzieci. To, jak mocno będą tłumić dźwięki z zewnątrz, zależy od ich wypełnienia. Standardowe drzwi zapewniają wyciszenie około 22 dB. A te najlepiej tłumiące potrafią pochłaniać hałas nawet 42dB. Oczywiście, jeśli drzwi mają podwyższony standard, warto to sprawdzić. Bo muszą posiadać wtedy odpowiedni certyfikat.

Drzwi pełnią również rolę estetyczną, ale nie to powinno być czynnikiem najważniejszym przy ich wyborze. Najważniejsza powinna być funkcjonalność oraz łatwość ich użytkowania na co dzień.

Wybór drzwi z pozoru błahy będzie ważny, albowiem, będziemy z nich korzystać minimum przez kilka dobrych lat. Do najlepszych na rynku należą drzwi DRE, czy drzwi Porta. Ale trzeba pamiętać o jednym, że zakup nowych drzwi, to nie tylko sam front. Równie ważne jest dobre dobranie futryny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *