Zalety medycznej marihuany

medyczna marihuana

Dość kontrowersyjnym w ostatnich latach tematem w Polsce była bez wątpienia medyczna marihuana. Mająca wielu przeciwników metoda leczenia i uśmierzania bólu posiada jednocześnie dość liczne grono zwolenników, podkreślających jej znaczenie i możliwości. W ostatnim kwartale 2017 roku weszła w życie ustawa o jej legalizacji. Dzięki temu medyczna marihuana stała się łatwiej dostępna dla wielu chorych, choć nie oznacza to, że z jej zakupem nie ma żadnego problemu.

Jakie są najważniejsze zalety marihuany? Kannabidiol, czyli główny leczniczy składnik, ma przede wszystkim właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne, a nawet przeciwdrgawkowe. Chroni organizm przed stresem, stanami lękowymi, zmniejsza objawy zmęczenia, podnosi odporność całego organizmu. W przypadku osób uzależnionych minimalizuje głód alkoholowy, narkotykowy czy nikotynowy. Zapobiega powstawaniu i rozwijaniu się nowotworów, a ponadto skutecznie zwalcza nudności i wymioty.

W jakich chorobach i schorzeniach zaleca się stosowanie medycznej marihuany? To przede wszystkim epilepsja, stwardnienie rozsiane, stany zapalne (m.in. jelit), zespół Alzheimera, zespół Parkinsona, także choroby natury psychicznej, jak psychoza, nerwica, różnego typu stany lękowe. Dobrze sprawdza się również w terapii uzależnień oraz w przypadku osób, walczących ze skutkami chemioterapii.

Zalecanym środkiem jest w takich przypadkach również herbata konopna. Nie zawiera ona żadnych substancji pobudzających i psychoaktywnych, a jedynie składniki lecznicze, jak wspomniany kannabidiol. Herbata konopna zawiera potrzebne organizmowi minerały, witaminy z grupy B i E, a także białko, które korzystnie wpływa na układ pokarmowy i dostarcza odpowiedniej dawki energii. Poza licznymi właściwościami zdrowotnymi herbata konopna posiada również oryginalny aromat i smak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *