Zastosowanie młotów wyburzeniowych w koparkach i ładowarkach.

Współcześnie koparki jak i ładowarki będące na wyposażeniu wielu firm budowlanych, dzięki odpowiedniemu, dodatkowemu wyposażeniu mogą stać się maszynami wielofunkcyjnymi. Przykładem będzie tutaj chociażby zakupienie młota hydraulicznego, którego montaż na koparce jest stosunkowo prosty, a przynosi niebagatelne korzyści w toku realizacji wielu prac budowlanych. Sam młot wyburzeniowy, jak jego nazwa wskazuje został skonstruowany przede wszystkim w celu realizacji prac wyburzeniowych, jest to bowiem narzędzie zbliżone konstrukcyjne do ręcznych młotów pneumatycznych, z tą jednak różnicą, iż charakteryzuje się ono wielokrotnie większą energią uderzenia, pozwalającą na kruszenie najtwardszych skał czy też zbrojonego żelbetonu.

Podstawowe zastosowanie młotów hydraulicznych do koparek.

Przede wszystkim, młoty hydrauliczne w koparkach będą stosowane w pracach wyburzeniowych wszelkiego rodzaju. Wszędzie tam, gdzie potrzebna będzie duża energia uderzenia w celu usunięcia przeszkód, najlepszych sprzymierzeńcem ekipy budowlanej będzie koparka wyposażona w odpowiedni młot wyburzeniowy. Praca tego typu narzędziem jest łatwa i bezpieczna, bowiem operator będzie siedzieć bezpiecznie w kabinie koparki, zaś w bezpośredniej strefie wyburzenia nie będzie przebywać żaden z pracowników. Oczywiście same wyburzenia to jedno. Kolejną kwestią jest tutaj także pokonywanie przeszkód gruntowych podczas realizacji wąskich wykopów, na przykład pod nowe linie wodociągowe czy też kanalizacyjne. Tutaj młoty w minikoparkach i mini ładowarkach będą charakteryzować się kompaktową konstrukcją, umożliwiającą bezproblemowe dostanie się do wykopu i rozkruszenie napotkanych przeszkód, czyli na przykład kawałków skał, oraz starych, pozostawionych konstrukcji betonowych. Możemy więc powiedzieć, iż w podstawowym zastosowaniu będą to przede wszystkim młoty stosowane w koparkach do wyburzeń, oraz prac związanych z usuwaniem przeszkód gruntowych.

Dodatkowe funkcjonalności młotów hydraulicznych.

Niemniej jednak, poza podstawowym zastosowaniem młotów hydraulicznych, znajdziemy także ich inne wykorzystanie. Na rynku znajdziemy na przykład młot hydrauliczny do koparki z adapterem, umożliwiającym wbijanie słupków. Jest to profesjonalne narzędzie pozwalające nam na wbijanie stalowych słupów zbrojeniowych do gruntu, co jest często wykorzystywane w przypadku zbrojenia stromych zboczy dróg, nad którymi przebiegają mosty. Tego typu rozwiązanie jest wykorzystywane przede wszystkim w budownictwie technicznym, wszędzie tam, gdzie trzeba zabezpieczyć daną konstrukcję przed osuwaniem się. Wbita na sporą głębokość do gruntu stalowa szyna będzie idealnym zbrojeniem dla mostu, dzięki któremu działające na niego siły eksploatacyjne, będą przenoszone w głąb gruntu, zamiast działać destrukcyjnie na jego konstrukcję. Jednym słowem młoty hydrauliczne znajdują stosunkowo szerokie zastosowanie w budownictwie, toteż można powiedzieć, iż są to bardzo pożądane narzędzia w wielu przypadkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *