Zastosowanie profili LED w domu

profile do led

W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze są profile ledowe ze względu na estetyczny i nowoczesny wygląd. Najczęściej wybierany jest profil aluminiowy LED, gdzie wykorzystywane są taśmy ledowe. Istnieje możliwość także odpowiedniego schowania w danych powierzchniach, np. w podłodze. Schowane są one w niewielkich korytarzach, które mogą być profilowe lub proste.

Taśmy montowane są na specjalnie przygotowanych już frezach. Montaż jest szybki i łatwy, możliwy także w trakcie użytkowania mebli w pomieszczeniu. Wykorzystywane są do oświetlenie różnych powierzchni. Najczęściej wybierane zostają m.in. do mebli, szafek, lodówek, w łazienkach. Często stosowane zostają na wystawach sklepowych, a także do wzmocnienia oświetlenia na stanowisku pracy. Idealnym miejscem są także schody. Zaletą jest nieduży rozmiar, a także estetyczne wykończenie. Podczas kupowania listwy wybieramy odpowiednie szkoło, które może być mleczne, lub matowe. Polecam zapoznać się z ofertą profili ledowych na lumines.pl/profile-aluminiowe-led.html.

Wyeliminowane zostają wówczas nieprzyjemny efekt rozłożenia diod na taśmie. Profile aluminiowe LED mają również za zadanie zabezpieczyć pasek przed uszkodzeniem mechanicznym. Odpowiada także za odprowadzenie ciepła z taśmy, co daje nam dłuższe i bezproblemowe użytkowanie. Podczas projektowania mebli najczęściej od razu zostają przygotowane specjalne frezy. Jednak przy zamontowaniu w gotowych już meblach, wystarczy zakupić gotowe zestawy. Warto jednak pamiętać o dobraniu odpowiedniej taśmy, którą kupuje się oddzielnie.

Ważny jest także zasilacz, który dobieramy do wielkości zestawu. Zastosowanie technologii LED w wielu miejscach pozwala również na zaoszczędzenie energii elektrycznej. Dodatkowo zastosowanie takiego oświetlenia jest trwalsze, od zwykłego i tradycyjnego. Nie jest wykorzystywana rtęć, ani inne metale szkodliwe, dzięki czemu jest przyjazny dla środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *