Zdrowe fast foody

burgery w krakowie

Często przypisujemy pewnym produktom spożywczym same złe rzeczy. Obiektem naszej nienawiści najczęściej są fast foody. To je winimy za dodatkowe kilogramy i nieodpowiedni wygląd ciała. Staramy się więc przejść na zdrowy tryb życia. Gdy to jednak robimy, nie musimy całkowicie rezygnować z ulubionych potraw. Wbrew pozorom mamy do dyspozycji również zdrowe fast foody.

Takim fast foodem na pewno nie będzie jednak najlepszy kebab z pobliskiej budki. Zamiast niego postarajmy się przygotować dla siebie zdrowe, pełnowartościowe tortille. Na początku zabierzmy się za przyrządzanie placków. Użyjmy do nich mąki pełnoziarnistej i następnie usmażmy na niewielkiej ilości zdrowego tłuszczu. Może to być np. olej kokosowy. Jeśli chcemy jednak zaoszczędzić trochę czasu, możemy sięgnąć po gotowe placki. Celujmy wtedy w placki pełnoziarniste. Następnie zacznijmy je wypełniać. Nasz zdrowy, dobry kebab musi mieć przecież smak. W tym celu usmażmy pierś z kurczaka. Dodajmy do niej ulubionych przypraw. Następnie ułóżmy kawałki mięsa na środku tortilli. Dorzućmy do niej plasterki świeżego pomidora, sałatę, cebulę i paprykę. Aby całość miała lepszy smak, możemy polać placka własnoręcznie przygotowanym sosem. Przyrządzimy go z jogurtu naturalnego oraz świeżych ziół i przypraw. Możemy również wycisnąć do niego odrobinę czosnku. Taki sos czosnkowy idealnie skomponuje się ze zdrowym mięsem z kurczaka oraz z warzywami.

Zanim więc sięgniemy po kolejne, gotowe burgery (U Szwagra), dowiedzmy się, w jaki sposób możemy sami przygotować dla siebie zdrowe fast foody. Wbrew pozorom da się to zrobić. Zacznijmy więc kombinować w swojej kuchni i regularnie próbujmy nowych przepisów. Być może po jakimś czasie sami zaczniemy tworzyć nowe dania. Jeśli samodzielnie je przyrządzimy, będziemy mieć pewność, co tak naprawdę się w nich znajduje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *